Z wielką radością informujemy dzieci, rodziców i wszystkich sympatyków naszej szkoły, że w tym roku nasi uczniowie będą mięli okazje rozwijać swoje pasje naukowe w Kołach Małego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik, a także wezmą udział w ogólnopolskim projekcie Być jak Ignacy, gdzie w tym roku będą poznawać "Potęgę wody"
Woda jako źródło życia, żywioł który buduje ale i niszczy, rozpuszcza, paruje, gasi pragnienie, daje energię.
Będziemy poznawać różne odsłony wody i badać jej jak najwięcej "twarzy". Zapraszamy uczniów do odkrywania i rozwijania swojej ciekawości.
Nasze pierwsze spotkania będą dotyczyć Przyrody wody. Jakie jest miejsce wody w przyrodzie? Czy jest ważna?
Ile wody na Ziemi nadaje się do picia? Jak to się dzieje, że w kranie cały czas jest czysta woda chociaż tyle jej zużywamy? Co to jest obieg wody w przyrodzie? Te i wiele innych pytań będzie zaprzątać nasze głowy w październiku.
Do zobaczenia!!!

Sobota, XXIX Tydzień zwykły