śnieg

pogoda

Licznik

Liczba wyświetleń:
616421

Wyszukiwanie

Galeria

W dniu 30.05.2018r. w sali sportowej Centrum Rekreacyjnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się„ Turniej szachowy dla dzieci szkół, rocznik 2010-2005,2004-2002,2001-1998” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” , którego organizatorami byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim. W turnieju wzięły udział 41 osób z 8 szkół. I miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 2 szachownicy zajął Maksymilian Arndt - Klasa IV. Naszą szkołę reprezentowali jeszcze Franciszek Bogdan i.Hania Bogdan., którzy wspólnie z Maksymilianem zdobyli III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół, rocznik 2010-2005. Naszym uczniom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Chłopcy z naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w turnieju piłki nożnej. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasa IV - Franciszek B., Maksymilian A., Paweł U., Mikołaj Z.,z klasa III – Adam Sz., Adam N., Jan Ł., Leon H. Zajęliśmy III MIEJSCE! Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Hania B. zajęła II miejsce w II konkursie rękodzieła artystycznego „Kraina czarów" Haniu GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Miedzyprzedszkolny Konkurs "Bajkowa Parada" już za nami i proszę zobaczyć z jakim efektem. Dyplom wyróżnienia jest w naszych rękach. A oto nasi milusińscy😃

"Wiersze i wierszyki nie od parady - wiersze z morałem ". Nasze przedszkole reprezentowały Alicja Kaźmierska i Kalinka Misztela.

Dwa pudełka sklejone ze sobą i mamy extra rakietę, którą polecimy w kosmos.

Nasi zerówkowicze mieli okazję uczestniczyć w prawdziwych lekcjach w klasie I. Było to dla nich ogromnym przeżyciem usiąść w ławkach, odpowiadać na pytania. Mogli też korzystać z tablicy interaktywnej. Dziękujemy bardzo s. Zuzanno za super zajęcia.

W galerii „Małe Krużganki” możemy oglądać Wystawę ikon pisanych przez dzieci.

Warsztatach pisania Ikon prowadzone były przez dr Magdalenę Kwiatkowską (absolwentkę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych) we współpracy z siostrami i kadrą pedagogiczną. Zajęcia odbywały się w ramach tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych.

Warsztatach pisania Ikon prowadzone były przez dr Magdalenę Kwiatkowską (absolwentkę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych) we współpracy z siostrami i kadrą pedagogiczną. Zajęcia odbywały się w ramach tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych.

W Promyczkach Radości odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców z języka hiszpańskiego, które poprowadziła ciocia Ewa. Dzieciaczki liczyły, przedstawiały się, śpiewały, bawiły, a na koniec ku zaskoczeniom rodziców wypełniły kartę pracy i to w języku hiszpańskim. Dziękujemy Rodzicom za przybycie.

W tym szczególnym dniu żadna Kobieta i kobietka nie powinna być smutna, a więc każdej napotkanej damie chłopcy wręczali kwiatka. To był naprawdę miły gest i od razu wywoływał uśmiech na twarzach Pań. Oby więcej takich akcji. Chłopcy z zerówki zaprosili swoje koleżanki do Mac Donalda na małe co nieco :-

Nasi zerówkowicze na swoich zajęciach rozmawiali o Kosmosie, a to przecież ich ulubiony temat,wykazali się ogromną wiedzą😃a to efekty ich pracy i wyobraźni 😣 Pozdrawiam Joanna Mikolajewska

Drugi dzień REKOLEKCJI - SZKOŁA - "Błotnista sprawa - dobrze czy źle..?" oraz Droga Krzyżowa

Urodzinki Poli, Lenki i Piotrusia

WYCIECZKA DO TEATRU LALEK ARLEKIN

Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe dla Dzieci

Nareszcie jest nie sztuczny, ale prawdziwy śnieg i radość dzieciaków na buźkach. Promyczki Radości tak spędzały dzisiejszy dzień w przedszkolu. Było super i chcemy jeszcze...

Miłośnicy przyrody, biologii i biofizyki na VII Nocy Biologów w Łodzi.

"Bielutki,puszysty,mięciutki, leży na ziemi śnieg leciutki. Pada on w dzień,pada w nocy, Tyle ile mam sił i mocy".

Fajerwerki czarne niebo rozświetliły Czerwieniami, złocieniami i zielenią. Połyskują i migocą z wysokości Iskierkami posypały ciemną nockę! 

  Bombki
Kolorowe i błyszczące Cekinkami oblepione mienią się do dzieci małe bombeczki ręcznie zdobione :)

„Każdy może być święty, jeśli tylko chce. Mój Przyjaciel – Jezus, poprowadzi mnie. Ja mogę być święty, jeśli tylko chcę. Mój Przyjaciel – Jezus, poprowadzi mnie. Bo dobrze wie gdzie!”

„Za namową stryja swego, Mikołaj został kapłanem. A po śmierci biskupa miasta Miry, jego godnym następcą mianowany. Słynął z dobroci serca ,wrażliwości. Nie pragnął rozgłosu. Z ukrycia pod osłoną ciemnej, mrocznej nocy udzielał pomocy. Tak czynił zazwyczaj. Miłe niespodzianki rankiem na ubogich i głodnych czekały. W przedziwnych miejscach paczki z żywnością i odzieżą leżały” Antoneta-Anna Bednarek

Klasa 3 i 4 skorzystały z oferty kina Helios - Kino na Temat Junior. Mamy za sobą pierwszą projekcję z trzech produkcji przyrodniczych od BBC Earth - "Dzika Afryka". Mała Akademia BBC Earth to pełne akcji produkcje, które mają za zadanie uwrażliwić małego widza na piękno natury. Atrakcyjna forma, imponujące zdjęcia, starannie dobrana muzyka oraz dynamiczny montaż to gwarancja nauki poprzez zabawę. Film poprzedza wystąpienie tematyczne eksperta i rozmowa kierowana na temat związany z filmem. Nauczyciele mają z kolei do dyspozycji na lekcjach konspekty w oparciu o film, realizujące podstawę programową z wybranych obszarów edukacyjnych. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzyliśmy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryliśmy​​ ich fascynujące sekrety. Kino na Temat Junior to spotkania edukacyjne z filmem i bajką dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie klasy I w MIKOŁAJKI robili BAŁWANKI

„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś!” :)

Grupa 5 i 6-latków wybrała się na lekcje biblioteczną do naszej Miejskiej Biblioteki. Było naprawdę ciekawie 😃

Nasz Franio skończył właśnie 6 latek😃Życzymy Ci Franiu spełnienia najskrytszych marzeń

Nasz Maksio z grupy Owieczek Dobrego Pasterza skończył 5 lat. Wszystkiego najlepszego Maksiu 🎂

W świetlicy kartki zaszeleściły bo książki u nas z biblioteki zagościły :)

Z nieba deszczyk kapie każdy kropelkę złapie i przyklei ją do chmurki by z parasolkowej zjechała górki

"Z klocków można coś ułożyć, całe miasta można stworzyć! Domki, sklepy, samochody, autostrady i ogrody!"

  Kotki
Na szaro, biało i pstrokato pomalujemy rolkowe kotki raz dwa! :)

Szybko lekcje napiszemy i za zabawę się zabierzemy :)

W środę, 15 listopada 2017 roku uczniowie z klasy 4 pod opieką pana Karola Baryły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach lekcji muzealnej uczniowie zwiedzili piotrkowskie muzeum oraz poznali historię naszego miasta. Pani przewodnik opowiadała o zgromadzonych muzealiach, przedstawiła cel istnienia tej instytucji. Od pracowników muzeum otrzymaliśmy pamiątkowe plakaty i informatory.

W naszym przedszkolu nigdy się nie nudzimy, rysujemy, malujemy, na spacery wychodzimy. Wesoło się bawimy i z plasteliny lepimy, a nawet kapustę kisimy!

Iskierki i Owieczki Dobrego Pasterza odwiedziły cmentarz wojskowy. Dzieci pomodliły się za zmarłych oraz zapaliły znicze na grobach tych, którzy polegli w walce.

Dzieci z grupy Iskierki - czterolatki - wybrały się do Biblioteki Miejskiej na lekcję biblioteczną. Chętnie wysłuchały opowiadania, wzięły udział w dyskusji na temat postaci z bajek, zwiedziły budynek, a także miały możliwość obejrzenia nietypowych książek. Było fantastycznie!

W programie: - Teatr Piccolo - Urodziny Baby Jagi - Centrum Nauki „Experymentarium”,

Sala gimnastyczna kilka godzin przed BALEM

Konkurs odbył się 26 października 2017 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs składał się z 3 etapów: I etap - Ryby tańczą, nie śpiewają, bo głosu nie mają – scenka pantomimiczna o tym, co dzieje się pod wodą; II etap –Wodne stwory rozróżniamy, bo wiedzę ogromną mamy – quiz wiedzy przyrodniczej; III etap - Rymowana ilustracja - twórczość literacka. ... a po konkursie poszliśmy na GORĄCĄ CZEKOLADĘ...

Bajki o morwie czytała nam mama Mikołaja i Bartka pani Wiola Matuszczyk - na koniec dzieci mogły spróbować morwę :-)

18 października uczniowie klasy III i IV wzięli udział w warsztatach muzycznych, które odbyły się w CIkD. Muzycy z Łódzkiego Domu Kultury zapoznali dzieci z instrumentami perkusyjnymi. Nie obyło się bez zagadek, m.in. jaki jest najstarszy instrument na świecie? Chętnie zgłaszano się do muzycznych improwizacji. Na koniec dzieci mogły samodzielnie zagrać na wybranym instrumencie, a także wirtuozować zespołowo. Było nas słychać w całym mieście!

18 października klasa I wybrała się na wycieczkę na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją aby złożyć życzenia i wręczyć kwiaty pracownikom poczty. !

W tym tygodniu na zajęciach plastycznych z s. Blanką nasze Promyczki Radości robiły piękne sówka, zadanie to nie było wcale łatwe, ale każdy dał radę, a oto efekty naszej pracy. Zobaczcie sami, czyż nie są piękne.. 😃

My dziś w świetlicy różańce robimy ,,A Maryja z naszych różańcowych róż splata łaski dla cierpiących dusz"

U nas jesienne drzewa są złoto czerwone i pomarańczowe, a liście zmieniają kolory nawet na srebrny i różowy :-)

A u nas kolorowo i wesoło, budujemy domy!. Basen z kulek nas przykryje kolorowym stosem piłek! A kto nas znajdzie??

Wycieczka klasy 3 i 4 do łódzkich muzeów w ramach projektu "Łódzkie Pełne Kultury".

Dzieciaki z grupy Promyczków Radości bardzo lubią warzywka, dlatego postanowiły samodzielnie przygotować sałatkę jarzynową... BYŁA PYCHA :-)

W programie :-) - wspólny różaniec w Kościele; - szaleństwa kulkowe; - wspólna kolacja - PIZZA - dyskoteka; - bitwa na poduszki; - seanse bajkowo - nocne; - sen; - wspólne śniadanie i KONIEC :-)

Uczniowie z klasy 2 przygotowali dla całej szkoły i przedszkola, przepyszne zdrowe kanapki.... UCZTA BYŁA SMAKOWITA :-)

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy dziś w przedszkolu Panią Maryle Błońską, która czytała nam ulubione bajki.

- najsilniejszym człowieku na ziemi.

Edukacja bajeczna dla dzieci - spektakl pt.: "Mały Książę" Czym są uczucia? Jak je dzielimy? Na te i na inne pytania odpowiadaliśmy sobie wspólnie przed spektaklem... BYŁO SUPER

4 latki i zerówka z okazji Dnia chłopaka wybrały się na pizzę :)

Chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!! :)

Promyki Radości otrzymały dyplomy za udział w Archi przygodzie. Gratulujemy!! :)

5 i 6 latki wybrały się na spacer do parku :)

W naszym Przedszkolu odwiedziła nas Pani Jesień. Przedszkolaki powitały ja piosenką. Były zabawy, zagadki. Nawet dzieci mówiły wierszyki dla naszego gościa. Były również i niespodzianki, Pani Jesień przyszłą do nas z przepysznymi jabłuszkami. I nie mogło też zabraknąć wspólnych zdjęć :)

Dziewczynki z najstarszej grupy przedszkolnej, Ala i Sophie, skończyły 6 lat, życzymy im wielu sukcesów, szczęścia, radości, uśmiechu i wszystkiego czego tylko sobie życzą. Wszystkiego najlepszego!! :)

Życzymy mu wszystkiego najlepszego, zdrówka, uśmiechu na co dzień, wielu sukcesów. Sto lat! :):)

Nasz Iskierka skończyła już 4 lata. Życzymy jej wszystkiego najlepszego, zdrówka, szczęścia, uśmiechu na co dzień. Sto lat!! :-)

Promyczki Radości wraz z wychowawcą p. Asią wybrały się na rajd rowerowy :) Dziękujemy Pani Asi Kabzińskiej oraz Pani Kasi Łęgockiej za pomoc.

Aleks kończy 5 lat, życzymy mu wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, samych sukcesów w przedszkolu. Sto lat!! :)

Wspólny spacer, zabawa, a także leżakowanie :)

:)

:)

III klasa s. Oliwii przyjęła I Komunię Świętą! :)

Wszystkiego najlepszego Tosiu!!:)

Rodzice wraz z p. Asią przygotowali dla przedszkola i szkoły niespodziankę. Wystąpili w przedstawieniu "Czerwony Kapturek". No bo czego nie robi się dla dzieci. Przedstawienie było przepiękne. Gratulujemy! :)

Mama i tata oczami klasy I :)

Życzymy jej wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów, by była radosna i uśmiechnięta, by spełniały się jej marzenia! Sto lat Zuziu!!! :):)

Klasa I i II wybrały się na wycieczkę do Happy Horse.

Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, wielu sukcesów, radości, by uśmiech nie znikał z jego twarzy. Sto lat!! :)

Życzymy mu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, radości, sukcesów i spełnienia marzeń!! :)

Odwiedziły nas dzieci wraz z rodzicami. Czekały dla nich niespodzianki. Na początek krótkie informacje na temat tego co dzieję się w przedszkolu i w szkole. Później zwiedziliśmy każdą salę, w których czekały różne zadania, niespodzianki. Dzieciaki wraz z rodzicami mili okazję zrobić różyczki z gliny oraz poćwiczyć z p. Ela na sali gimnastycznej.

Nasze przedszkolaki zajęły II miejsce w konkursie w Bibliotece Bajkowa Parada. Zaprezentowali występ z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego pt. "Okiem reżysera". Gratulujemy!!

Promyczki Radości uczą się na świeżym powietrzu :)

Nasze przedszkolaki na zdrowo "Witaminki" :)

Do naszego Przedszkola zawitali wyjątkowi goście. Mianowicie pszczoły. Mama Marcela z 4 latków opowiedziała przedszkolakom. Dowiedzieliśmy się dokładnie jak powstaje miód, w jaki sposób można zrobić świece z wosku pszczelego. Na żywo widzieliśmy mamę pszczołę, robotnice, trutnia czyli samca pszczoły, małe jajeczka, larwy, a także plastry miodu. A na zakończenie dzieciaki mogły wypróbować kilka rodzajów miodu. Dzieciaki były naprawdę zadowolone, przede wszystkim ciekawe. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i za ciekawe i proste przekazanie informacji dotyczące pszczół. :):)

Nasze Maluszki wybrały się w odwiedziny do Straży Pożarnej. Zobaczyły jak wygląda strój strażaka, wozy strażackie, sprzęty potrzebne do gaszenia pożaru. Najwięcej radości sprawił im quad strażacki. Jakby to było, gdyby każdy maluszek choć na chwilę usiadł i poczuł się jak "mały strażak" :))

Lila skończyła 3 latka. Życzymy jej dużo radości, uśmiechu, zdrówka oraz spełnienia marzeń. Sto lat!!! :)

Promyczki Radości wraz z ciocią Asią i ciocią Elą wybrały się, w nagrodę za występ , do Pizzerii. :)

Natalka kończy 6 lat. Życzymy jej dużo zdrówka, szczęścia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu sukcesów. Sto lat!! :)

Nasze Maluszki samodzielnie robiły sobie śniadanko.Smarowały sobie masłem bułki, nakładały pomidorki, ogórki, wędlinę, ser żółty. Sprawiało im to wiele radości. I ze smakiem jadły własnoręcznie zrobione kolorowe kanapki! :)

Dziś nasze dwa Maluszki obchodziły swoje święto. Nasza najmłodsza Julcia skończyła dziś 2 latka. Natomiast Wojtuś miał Imieniny. Życzymy im dużo zdrówka, radości, szczęścia, uśmiechu na co dzień. Sto lat!!

Dzieciaki zwiedziły ekspozycję Gigantów Mocy i wzięły udział w eko-warszatatach z Woltusiem.

Przedszkole wita Panią Wiosnę! Dzieciaki przygotowały się celująco, powiedziały Pani Wiośnie wierszyki, zaśpiewały piosenkę, zatańczyły, bardzo dobrze poradziły sobie z zagadkami jakie dla nich przygotowała. :)

Podziękowania należą się p. Agacie za przygotowanie przedstawienia na temat 12 miesięcy, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla swoich dzieci. Dziękujemy!

Klasa III przygotowała występ o bł. siostrze Julii. Podziękowania należą się s. Oliwii, za pracę jaką włożyła.

Nasze przedszkolaki odwiedziły Dom Seniora i przygotowały dla nich niespodziankę. Swoim wystąpieniem spowodowały, że na ich twarzach zagościł uśmiech :)

Przypowieść o talentach

p. Maciej przeniósł nas do Chin :)

Z tej okazji Klasa II odwiedziła Iskierki. Przeczytała im bajkę o Czerwonym Kapturku. Później była krótka rozmowa na temat przeczytanej bajki, zabawy ruchowe. A na koniec zadaniem Maluszków było pokolorowanie prac jakie otrzymały od naszych uczniów.

Nasz Maluszek kończy 3 latka :) Życzymy mu wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń :)

Przedszkolaki wybrały się do Fun City. Jak widać bawiły się świetnie :)

Promyki Radości razem ze swoim wychowawcą przygotowały przedstawienie dla swoich Dziadków z okazji ich święta.

W szkole odbyła się wystawa portretów Babci i Dziadka uczniów klas I, II oraz III.

Nasze maluszki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały krótkie przestawienie oraz wykonały samodzielnie drobne upominki, które wręczyły swoim dziadkom. :)

Wychowawca 5 latków - p. Asia poprowadziła zajęcia otwarte da rodziców. W zajęcia zaangażowani byli wszyscy, w tym także i rodzice. :)

Nasze przedszkolaki wzięły udział w międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Konkurs ten organizowany był przez Niepubliczne Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim. W Konkursie wzięły udział: Z grupy 3 latków- MARYSIA SIKORSKA oraz POLA WARCHOLIŃSKA, . Z grupy 4 latków - ULA MADEJ; Z grupy 5 latków - PAWEŁ ŁĘGOCKI Za grupy 6 latków - KUBA KORPAS. Gratulujemy im, poradzili sobie świetnie, życzymy dalszych sukcesów! :)

Na terenie szkoły obył się konkurs kartek oraz ozdób Bożonarodzeniowych

Jasełka w wykonaniu uczniów klas I, II i III. Podziękowania należą się wychowawcom tych klas, za włożoną pracę w przygotowanie swoich podopiecznych. Dziękujemy również rodzicom za pomoc.

  Spacer
Klasa druga z młodszymi kolegami z zerówki na zimowym spacerze.

19 stycznia nasza Pola skończyła 4 lata :) Życzymy jej dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, spełnienia marzeń, duuużo prezentów!! :)

Iskierki i Owieczki Dobrego Pasterza wspólnie robią bałwanki. Trzeba przyznać, że świetnie i to idzie. Nasze zdolne Maluszki :))

  Klasa I
Ulepimy dziś bałwana... :) zabawy na świeżym powietrzu

Do Naszego Przedszkola i Szkoły zawitał teatrzyk. Przygotował dla nas spektakl pt Arka Noego.

Nasze maluszki robią prezent dla swoich Kochanych Dziadków :)

Klasa 2 w oczekiwaniu na święta pięknie dekorowała swoją salę. Dzieci zaangażowały się w strojenie choinki, same również wykonały część ozdób.

Dzieci w ramach zajęć technicznych wykonywały stroiki na świąteczny stół. Efekty ich pracy zachwycają. Zapraszamy do obejrzenia!

Uczniowie klasy trzeciej SP 3 uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprezentowali nam piękne jasełka, w których 10 postaci bajkowych przychodzi do stajenki do Pana Jezusa. Mogliśmy wspólnie kolędować przy dźwiękach akordeonu. Dziękujemy naszym gościom za ten świąteczny występ!

  Klasa I
Zabawy na śniegu, rzucanie się śnieżkami, lepienie bałwana - aktywne spędzenie czasu I klasy.

Maluszki wybrały się na spacer,by odwiedzić piękną choinkę w Rynku Trybunalskim. Na końcu wspólnie ulepiliśmy bałwana :)

  Szopka
Nasze maluszki tworzyły własną szopkę. Świetnie sobie poradziły z tym zadaniem i każde chętnie układało po swojemu. Dzięki temu jest to niezwykle wyjątkowe. :):)

  Roraty
Przez 4 tygodnie, w piątki Nasze Przedszkole i Szkoła uczestniczyła w Roratach u Panien Dominikanek.

5 i 6 latki po raz drugi wystawiły inscenizację Jasełek dla Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnego nr 5.

  Szopka
Wolontariuszki wykonały szkopkę dla naszych dzieci z przedszkola i ze szkoły. Dziękujemy im za poświęcony czas i za włożenie wkładu w wykonanie tak pięknej szopki, która zdobi nasza placówkę.

14 grudnia odbyło się spotkanie zarówno dla rodziców jak i dla nauczycieli. Prowadzącymi wykłady byli p. Izabela Mazurczyk oraz ojciec Bartosz Kornatowski - Jezuita. Tematem spotkania była Rodzina, wychowanie w rodzinie ku wartościom. Refleksja nad tym jak najlepiej należy się przygotować do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. By zdać sobie sprawę z tego co tak naprawdę jest istotne. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu, a przede wszystkim osobą prowadzącym. :)

Ozdoby choinkowe w wykonaniu klasy pierwszej.

Klasa I wspólnie ubiera choinkę :)

W grudniu odbyło się dla Szkoły i Przedszkola Szkolenie Rady Pedagogicznej, które poprowadziła p. Małgorzata Grzędowska. Dziękujemy bardzo za ten czas i za te informacje jakie zostały nam przekazane. I do zobaczenia! :-)

Św. Mikołaj postanowił również zrobić miłą niespodziankę pracownikom Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Najpierw udał się do wiceprezydenta, by zapytać o to jak sprawują się pracownicy, by następnie wyruszyć i obdarować każdego słodką niespodzianką ;)

Św. Mikołaj odwiedził nie tylko z przedszkola i szkoły, ale także pracowników placówki :)

Dzieci zrobiły św. Mikołajowi niespodziankę, by sprawić mu przyjemność - zaśpiewały mu piosenkę w języku hiszpańskim.

Klasa I i II również oczekiwała z niecierpliwością św. Mikołaja. Przygotowały one dla tego wyjątkowego gościa wierszyki, a także piosenki.

5 latki wyjątkowo przywitały św. Mikołaja, przygotowały mu specjalne krzesło, na którym mógł odpocząć i posłuchać wierszyków :)

Owieczki Dobrego Pasterza równie przygotowały się na spotkanie ze św. Mikołajem. Każde z dzieciaków powiedziało dla niego wiersz a na koniec wspólnie zaśpiewały piosenkę ;)

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w najmłodszej grupie.Mieli przed sobą nie lada wyzwanie, ale poradzili sobie świetnie. Zaśpiewały i zatańczyły dla tego wyjątkowego gościa, który ich odwiedził.

P. Agata - wychowawca klasy II prowadzi zajęcia dla szkoły na temat Praw dziecka.

Zajęcia w klasie I o wodzie

Szkoła wybrała się do MOK - u na spotkanie teatralne pt. " Wilk i zając"

Klasa II dekoruje świąteczne pierniczki na kiermasz adwentowy.

Klasa II robi zdrowe kanapki :)

W piątek 2 grudnia odwiedził nas Górnik. Opowiedział jak powstaje węgiel, jakie barwy związane są z tym zawodem. Przybliżył nam pracę górnika, jego zadania. Poznaliśmy również patronkę górników, którą jest św. Barbara.

Franio kończy 5 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego, uśmiechu, wielu sukcesów, prawdziwych przyjaźni ;-)

Klasa I i II obchodziły w szkole Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni II klasy - pani Agata Olas.

Promyki Radości wraz z wychowawcą wybrały się do Fabryki bombek. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak powstają ozdoby choinkowe. A na koniec samodzielnie wykonały własne bombki.

  Klasa I
Zajęcia matematyczne - ważenie oraz prace plastyczne w wykonaniu pierwszej klasy.

Mam już 3 latka.

Maks ma 4 latka. Życzymy mu wszystkiego najlepszego! :-)

Prace plastyczne w wykonaniu naszych maluszków.

Nasze jesienne prace ;)

Nasz Maluszek skończył już 3 latka. Wszystkiego najlepszego!! :)

Klasa III wraz ze swoim wychowawcą - s. Oliwią, która włożyła w to dużo pracy, przygotowali Wieczernicę z okazji Święta Niepodległości. Podziękowania należą się również rodzicom. Gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości! ;-)

Grupa 5 latków przygotowała Akademię z Okazji Dnia Niepodległości. Ogromne podziękowania należą się p. Asi, wychowawcy Grupy Promyków Radości, która włożyła dużo pracy w przygotowanie tej uroczystości, a także p. Eli. Obie panie przygotowały również piękną dekorację na tą uroczystość. Nie można również zapomnieć o rodzicach 5 latków, którzy też włożyli w o swój wkład. Dziękujemy! ;-)

P. Ania, wychowawczyni klasy I przygotowała zajęcia związane ze Świętem Dnia Niepodległości. Uczniowie samodzielnie wykonywali kotyliony, natomiast flagi i godło ozdabiali za pomocą wydzieranki.

Tematem audycji muzycznej, która odbyła się w Naszej Placówce, była muzyka żydowska.

Tak wygląda czas po zajęciach szkolnych. Poza zabawą nie może również zabraknąć wspólnie wykonywanych prac, które zdobią świetlicę. Szkoła robiła pracę związaną z miesiącem Listopadem, w którym przeżywamy Święto Wszystkich Zmarłych.

Klasa I i II na zajęciach z gliny robią śliczne aniołki. Można zauważyć ich pełne skupienie na wykonywaniu pracy. Dzięki takim zajęciom rozwijają m.in. zdolności manualne, a także mogą odkryć w sobie małych artystów ;) Aczkolwiek każdy nich jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju małym artystą :)

Przedszkolaki na zajęciach gliny robiły przepiękne aniołki. Widać pełne zaangażowanie i koncentrację w wykonywaną pracę. Można również zauważyć ile radości sprawia im ta praca :-)

Klasa I i II wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na cmentarz, by odwiedzić groby nieznanych żołnierzy i zapalić znicze, jako symbol pamięci o nich.

Klasa I, II i III wzięła udział w przedstawieniu "Bezpieczny Internet" , który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3.

Szczególne podziękowania należą się p. Ani - wychowawczyni klasy I oraz p. Eli - nauczycielowi wychowania fizycznego za przygotowanie dekoracji oraz poprowadzenie Balu Świętych. Dziękujemy również rodzicom, którzy przygotowali stroje dla swoich pociech. Nie obyło się bez różnych konkursów, tańców. Dziękujemy!!! :-)

4, 5 i 6 latki wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz, aby zapalić znicze m.in. na grobie nieznanego żołnierza, a także ofiar katastrofy Smoleńsk, by uczcić ich pamięć.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów z klas I-III. :)

Na świetlicy pilnie lekcje odrabiamy i wspólnie czas spędzamy. Regulamin napisany więc już wiemy, że tylko grzecznie się bawimy. Świętych razem poznajemy I różaniec też zrobimy. A jesienną porą roku z liści piękne prace tworzymy! :-)

27 października do Naszego Przedszkola z wizytą przyszedł do nas lekarz. Opowiedział nam o zawodzie jaki wykonuje, zadawał również różne zagadki, z którymi nasze przedszkolaki sobie świetnie poradziły. A na sam koniec tego pouczającego spotkania, dzieciaki mogły poczuć się jak mali lekarze, przebierając się strój doktora i trzymając w reku prawdziwy stetoskop.

30 września dzieci z kl. I i II były w Miejskiej Bibliotece Publicznej na spotkaniu autorskim z panią Dorotą Gellner.

24 października w Auli odbyło się uroczyste ślubowanie klas I na pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z egzaminem dotyczący zdobytej wiedzy. Gratulujemy! :)

  Lego
Szkoła wybrała się na wycieczkę pełną niespodzianek i atrakcji. Mieli oni okazję zobaczyć nie tylko klocki Lego, ale również ogromne szachy i wiele różnych kompozycji z wykorzystaniem klocków.

Klasa III w ramach zajęć udała się do Naszej pani Sekretarki - Pani Małgosi, która opowiedziała, o zawodzie jaki wykonuje.

Szkoła i Przedszkole miało okazje obejrzeć teatrzyk pt. "Śnieżka"

Przedszkolaki miały za zadanie w swoich grupach wykonać pracę plastyczną pt "Jesień w lesie, parku lub ogrodzie". Każda z grup poradziła sobie rewelacyjnie, Wszyscy otrzymali nagrody. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów!! :)

Praca plastyczna w grupach wykonana przez Iskierki :)

21 października odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nasze najmłodsze maluszki "Iskierki" po raz pierwszy były pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Maluchy miały za zadanie wyrecytować wierszyk, zaśpiewać piosenki, a także odgadnąć odgłosy jakie wydają zwierzęta. Z tymi zadaniami poradziły sobie świetnie. Podczas tego spotkania starsze grupy 4, 5 oraz 6 latków zaprezentowały również swoje umiejętności w tańcu jesienny kujawiak oraz przedstawienie dotyczące jesieni. Bardzo dziękujemy za wkład włożony przez nauczycieli, a także rodziców w przygotowanie przedszkolaków do tej uroczystości.

18 października w Naszym Przedszkolu odwiedził nas pan Policjant, który opowiadał przedszkolakom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach zarówno dla pieszych, jak i pojazdów.

Grupa Promyków Dobra wraz z wychowawcą przygotowali dla nauczycieli przedstawienie pt. " Radosne przedszkole". Na koniec przedszkolaki wręczyły upominki, które samodzielnie zrobiły.

Grupa 5 i 6 latków wzięła udział w zajęciach sportowych. Przed nimi było kilka konkurencji, z którymi świetnie sobie poradzili. Dopingowali im mali kibice :)

zajęcia muzyczne z p. Maciejem

24 września w sobotę w godz. 16.00 - 19.00 odbył się Piknik Rodzinny z udziałem dzieci z naszego przedszkola i szkoły wraz z rodzicami. Podczas spotkania odbył się grill, różne konkursy przygotowane przez nauczycieli (m.in. malowanie na folii, zagadki) a na koniec nie zabrakło również tańców lednickich. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc przy spotkaniu, za wspólną zabawę, za przygotowanie poczęstunku. I wszystkim tym, którzy włożyli swój wkład w to integracyjne spotkanie.

22 września na Rynki Trybunalskim oraz w Amfiteatrze Miejskim grupa 5 i 6 latków wzięła udział w artystycznym wydarzeniu, na którym zaśpiewały piosenkę o Jesieni. Podziękowania należą się również rodzicom, za włożenie wkładu w przygotowanie tak pięknych kapeluszy!

.... będzie się działo

Byliśmy dziś na sztuce: "Baśń o trzech braciach" - było wspaniale i pouczająco :-)

dziś poszliśmy na lody do restauracji Stylowa. Mniam, było wspaniale i smacznie...

świetna zabawa!!!

W naszym mieście są Węgrzy. Trwają ŚDM w naszej diecezji. Młodzi z Piotrkowa modlą się i bawią razem z nami.

mam cztery lata...

  lato

  lato

  Auchan

Dziś 24.06.2016 r. Prezydent Krzysztof Chojniak nagrodził najlepszych uczniów szkół w Piotrkowie. Miło nam poinformować, że wśród uczniów, którzy otrzymali nagrodę Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego jest nasza uczennica Ania Cybart. Gratulujemy :-)

bawiliśmy się dobrze!!!

  auchan
dzieci same to wykonały

Byliśmy prawdziwymi przyrodnikami, jechaliśmy kolejką... zobaczcie sami

mam 4 lata!!!

13 czerwiec 2016 pielgrzymka do św. Antoniego

12 czerwca 2016 roku uczciliśmy wspomnienie bł. Siostry Julii Rodzińskiej, patronki naszej Szkoły i Przedszkola.

a to Zatorland !!!

a to w Napoleonowie!!!

...i radości nie było końca...

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek, jako Teatrzyk Domino, pod kierunkiem pani Anny Strzelczyk wzięli udział w konkursie teatrzyków w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystawili teatrzyk pt. Cudownych Rodziców mam i zajęli drugie miejsce.

Zapraszamy Mamę i Tatę!

na urodzinach...

Skąd się bierze tęcza? Na zajęcia dzieci przyszły doskonale przygotowane - wiedziały skąd bierze się tęcza. Jak zapamiętać jej kolory? Sprawa jest prosta, wystarczy nauczyć się krótkiego wierszyka: Czemu - czerwony Patrzysz - pomarańczowy Żabko - żółty Zielona - zielony Na - niebieski Grubego - granatowy Filemona - fioletowy

poznajemy rodzaje roślin

Rozsadzanie kwiatów Sadzenie kwiatów nie jest prostą sprawą i należy się do tego odpowiednio przygotować. Dzieci doskonale odnalazły się w roli ogrodników, chętnie sypały ziemię, ostrożnie odrywały sadzonkę oraz zadbały o odpowiednie nawodnienie.

Badamy pH napojów Na zajęciach w ekopracowni dowiedzieliśmy się co to jest pH, jaka jest skala pH i jak odczyn napojów (kwasowy, zasadowy i obojętny) wpływa na nasz organizm. Przekonaliśmy się, że woda i zielona herbata mają odczyn ok. 7 w skali pH. Odczyn ten jest najbardziej korzystny dla utrzymania równowagi naszego organizmu. Z kolei inne napoje tj. coca-cola, kawa czy napoje alkoholowe mają odczyn silnie kwasowy. Zaburza to naturalną równowagę w naszym organizmie, powodując różne schorzenia.

Hodowla dżdżownicy Młodzież podjęła wyzwanie – hodowla dżdżownicy. Uczniowie przygotowali odpowiednie środowisko dla pierścienic oraz pożywienie. Ciężko było się przełamać, aby włożyć dżdżownice do nowego mieszkania.

Badamy rozpuszczalność różnych substancji Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, które sprawdzały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie mi.in.: cukier, sól mąka ryż. Czary-mary, jedne substancje znikały, a inne nie.

  fishmob

Mam 5 lat! Mamo dziękuję za wspaniałe urodzinowe przyjęcie!

Nasze Promyczki Radości (grupa czterolatków) zdobyła trzecią nagrodę w XIII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Dzieci zagrały w przedstawieniu "Od wstawania do ziewania-o Przedszkolu rozmyślania" do którego przygotowały ich: Siostra Augustyna Król OP, Pani Elżbieta Major i Pani Joanna Mikołajewska.

tutaj jedzenie jest najlepsze! smacznego!

Hurrrra! to nasza wycieczka!!!

Występ w bibliotece w ramach Bajkowej Parady. Nasz teatrzyk to "Od wstawania do ziewania-o Przedszkolu rozmyślania".

Od wstawania do ziewania - o Przedszkolu rozmyślania - próba generalna

Maja Bukała i Fabian Kościański! Gratulujemy!!!

a to wszystko w naszej pierwszej klasie...

to ulubione zajęcia z panem Maciejem

próbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

to w Jego wykonaniu "Nie boję się gdy ciemno jest..." Arki Noego...

przygotowujemy się do konkursu, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury

mam 5 lat!

Aktorzy to wolontariusze ŚDM i dzieci z naszej szkoły. A reżyser to Siostra Augustyna Magdalena Król.

Procesją z palmami rozpoczynamy Wielki Tydzień oraz Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

czterolatki przygotowują przedstawienie dla Rodziców...

W dniu 19 marca na Dziecińcu Centrum Idei ku Demokracji dzieci z klasy drugiej naszej szkoły i wolontariusze ŚDM przedstawią historię życia Siostry Julii. A te zdjęcia to próba. Zapraszam do przeglądnięcia zdjęć.

a my przygotowujemy palmy, baranki, pisanki...

  Teatr

Na zajęciach ekologicznych przedszkolaki dowiedziały się czym są śmieci, gdzie wyrzuca się śmieci oraz jaką drogę przebywają śmieci, zanim dotrą na wysypisko. Dzieci dowiedziały się, co zrobić, aby śmieci było mniej np. ponownie je wykorzystać, odpowiednio segregować. Przedszkolaki zrozumiały, że należy także zgniatać śmieci, aby zmniejszyć ich objętość.

Na zajęciach przyrodniczych przedszkolaki poznały warzywa i owoce, w których znajdują się witaminki. Dzieci poznały rolę najważniejszych witamin i wiedzą, że aby cieszyć się zdrowiem, należy jeść smaczne warzywa i owoce. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę Fasolek pt. „Witaminki, witaminki”

Na zajęciach przyrodniczych uczniowie poznali nowe urządzenie – LabDisc – wielofunkcyjny sprzęt badający różne właściwości biochemiczne. Temat pierwszych zajęć z użyciem sprzętu LabDisc: „Zmierzenie pulsu naszego serca podczas odpoczynku i po ćwiczeniach fizycznych. Wnioski uczniów z zajęć: - tętno człowieka wzrasta w trakcie ćwiczeń fizycznych, - ludzie mogą mieć inny puls mimo, iż wszyscy są w trakcie spoczynku, - w trakcie odpoczynku puls jest stały, wzrasta w trakcie ćwiczeń, po czym wraca do wartości początkowej.

Uczniowie podczas zajęć przyrodniczych dowiedzieli się, kiedy należy ptakom pomóc przetrać zimę, a w jakich warunkach ptaki same sobie poradzą. Nauczyliśmy się w jaki sposób należy dokarmiać ptaki zimą i o czym należy pamiętać. Ważna zasada: JEŻELI ZDECYDUJESZ SIĘ NA DOKARMIANIE PTAKÓW PAMIĘTAJ, ŻE KARMĘ TRZEBA PODAWAĆ SYSTEMATYCZNIE POŻYWIENIE MUSI BYĆ ZAWSZE ŚWIEŻE KARMNIK MUSI BYĆ OCZYSZCZANY Z NIEZJEDZONYCH RESZTEK

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Ks. Damian posypał nasze głowy popiołem. W czasie Mszy świętej modliliśmy się o dobre przeżycie tego czasu.

Odwiedził nas niecodzienny gość. To Archanioł Michał. Oddaliśmy w Jego opiekę dzieci naszej Szkoły i Przedszkola, Grono Pedagogiczne i Rodziny.

9 luty 2016 rok - W grupie czterolatków "Promyczki Radości" została przeprowadzona otwarta lekcja na temat "Dinozaury". W lekcji uczestniczyli zaproszeni Rodzice dzieci, nauczyciele i Siostra Dyrektor. Lekcję poprowadziły: Pani Joanna Mikołajewska i Siostra Augustyna Król OP.

Na balu w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym

próba

  Maziaje

Na jednych z zajęć przyrodniczych dzieci dowiedziały się, że hałas jest zanieczyszczeniem środowiska. Dzieci słuchały z zapałem skąd się bierze hałas oraz jakie są jego skutki. Na dowód przedstawionych informacji, sprawdziliśmy za pomocą specjalnego urządzenia tj. miernika natężenia dźwięku, że my sami generujemy wysokie dźwięki, które powodują hałas. Cyfrowy miernik natężenia dźwięku umożliwia szybki i łatwy pomiar w zakresach pomiędzy 35-130 dB

Grupy uczestniczące w zajęciach przyrodniczko-ekologicznych dowiedziały się, że rozwój organizmów może przebiegać w różny sposób.

  Zima

To babeczki Mince Pies, które w Wielkiej Brytanii piecze się specjalnie na Boże Narodzenie. Upieczone po angielsku z p. Moniką Madej. W Dominikańskim Centrum Edukacyjnym. Pyszne chociaż oprócz mąki, cukru, rodzynek, jabłek była w nich gałka muszkatołowa, mielone ziele angielskie, sułtanki czy cynamon!

Choinka już gotowa! Numer 12! Czekamy na nagrodę! Prosimy o głosy dla nas!

Urodziny Pana Jezusa już za dwa dni. Pięknie wykonane Kalendarze Adwentowe pomagają nam w przygotowaniu naszych serc dla Niego. W kategorii indywidualnych prac pierwsze miejsce otrzymała Urszula Madej, uczennica grupy trzylatków, z naszego Przedszkola. W kategorii prac grupowych wszystkie grupy szkolne i przedszkolne otrzymały pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

18 grudnia 2015 roku na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji zagraliśmy Jasełka pt.: "Jezus w moim sercu". Razem z wolontariuszami i oczywiście według pomysłu reżysera czyli Siostry Augustyny Magdaleny Król. Gratulujemy Siostrze Augustynie, pracownikom Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego, twórcom scenografii, strojów a najbardziej małym aktorom z naszej Szkoły i Przedszkola. Chrystus nam się narodził! Idźmy pokłońmy się Jemu!

Czy Twoje serce jest przygotowane na przyjecie Jezusa?

Nasze Przedszkole i Szkołę odwiedzili niezwykli Goście: Matka Generalna Beniamina Potoczna, Siostra Wikaria Aleksandra Zaręba i Siostra Ekonomka Nikoletta Krótka. Było wiele radości!

11.12.2015

Prostujemy drogę dla Pana Boga. Po Mszy świętej spotykamy się za św. Mikołajem.

i szyją...

Język angielski i język hiszpański! A do tego eko! Super warsztaty!

s. Maria Kwiek, SJK

2015

  krosna

potrafię kotka wyczarować...

  cyferki
jakież to proste

Z plasteliny i taki śliczny!

i jak tu się nudzić?

jesienne barwy nas zachwycają,,,

potrafimy rozmawiać gestami...

25 październik 2015 Wydarzenie, które na naszych oczach staje się historią. Od dzisiaj Katolicka Szkoła Sióstr Dominikanek im. bł. Siostry Julii Rodzińskiej posiada swój sztandar, który w sposób namacalny symbolizuje ideały jakie mają przyświecać uczniom naszej szkoły.

Modlimy się aby wszystkie dzieci mogły poznać Jezusa.

Aż z Grybowa przyjechał teatrzyk kukiełkowy. Podobało się nam.

  schola
Przy Dominikańskim Centrum Edukacyjnym powstaje schola. To dzieci i rodzice podejmują wysiłek ćwiczenia na próbach i upiększania liturgii na Mszy św. z udziałem dzieci w niedziele o 12.30

Mniszki dominikanki prowadziły szkołę dla dziewcząt. Jednym z przedmiotów były robótki ręczne. Nawiązując do tego Siostra Sebastiana prowadzi z naszymi dziećmi robótki ręczne. Warto zobaczyć:

ale tu ciekawie i radośnie!!!

uczymy się bezpiecznych zachowań

  gitara
zajęcia śpiewu są ciekawe...

jesień mieniąca się tęczą barw...

Na pytania s. Augustyny odpowiedzieliśmy prawidłowo! Nawet nasze Mamy i Ojcowie także dobrze odpowiadali! Przyrzekliśmy zdobywać wiedzę i być dobrymi dziećmi! Jeteśmy już przedszkolakami!!! Naszego pasowannia plomieniem św. Dominika na przedszkolaka dokonał ks. Damian Stachera, wicerektor.

Piękne melodie wygrywamy na dzwonkach chromatycznych! A to wszystko dzięki pasji muzycznej Pani Renaty Toma!

To wspaniała nauka przez zabawę z Panią Ewa Kaczmarek. Zapraszamy!

co można zrobić z klocków?

mamy wyobraźnię i talent

To miejsce urodzin i wzrastania naszej bł. Siostry Julii...

w Bazylice Miłosierdzia i w Sanktuarium św. Jana Pawła II

jak powstają lizaki?

podziwiamy piękno Starego Miasta...

najpierw nocleg w klasztorze dominikanek na al. Kasztanowej...

w dniach od 2 do 4 października 2015 roku pielgrzymowaliśmy do Nawojowej, gdzie urodziła się bł. s. Julia Rodzińska, dominikanka

wiemy co jest dobre!

można podziwiać radość i zainteresowanie dzieci

  w parku
już jesień...

Przyjaciela mam i już.....

1.10.2015

szkoła

25.09.2015

  Plakat
25.09.2015

24.09.2015

22.09.2015

Msza święta niedzielna 20.09.2015

16.09.2015

16.09.2015

16.09.2015

16.09.2015

08.09.2015

wrzesień 2015

Koniec wakacji! Uczestniczyliśmy we Mszy św. z udziałem dzieci. Przynieśliśmy tornistry i wszystko co konieczne do szkoły i przedszkola. Ks. Damian te rzeczy pobłogosławił. Panie Jezu prowadź nas w tym nowym roku szkolnym! Matko Boża Śnieżna módl się za nami!

1.09.2015 r.

1.09.2015 r.

Dziś, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego spotkali się wolontariusze by wspólnie pomóc w porządkowaniu placu zabaw i szkoły dla naszych małych podopiecznych. Dziękujemy za wsparcie i radość jaką wnieśliście w puste jeszcze i czekające na dzieci miejsca. Przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i przedszkolnego trwają i są coraz intensywniejsze. Już niedługo pierwszy dzwonek.

I tym radosnym akcentem zakończyliśmy drugi rok pracy naszego Przedszkola. Bogu niech będą dzięki! Czas odpoczynku powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Śnieżnej, bł. Siostry Julii i Aniołów Stróżów.

Tu jest najpiękniej!!! W słońcu i w piasku...

Potrafimy już lepić piękne formy z masy solnej. I to w języku angielskim!!!

Galaretka nawet zgęstniała! I taka kolorowa! Kostki trochę nierówne, ale to mało ważne pociesza Pani Ania. Ubita śmietana i piękne kolorowe ozdoby! Smacznego!

Zobaczcie nasze stroje! Wspaniale się bawiliśmy z wychowawcami i lektorem języka angielskiego!

Podniosła i radosna chwila. Po raz pierwszy Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Dominikanek dokonała promocji uczniów do następnej klasy. Dziewięcioro dzieci z klasy pierwszej przeszło do klasy drugiej. Uroczystość odbyła się w dwóch częściach. Najpierw podziękowaliśmy dobremu Bogu za łaski minionego roku szkolnego w czasie Eucharystii, która sprawował ks. Mariusz Jersak. Następnie wzięliśmy udział w części artystycznej, którą stanowił walc w wykonaniu uczniów pod kierunkiem pani Kasi ze Szkoły Tańca JAST. A na koniec świadectwa ukończenia klasy pierwszej i zasłużone nagrody. Uczniom klasy pierwszej, ich wychowawczyni Siostrze Oliwii oraz nauczycielom życzymy wakacyjnego odpoczynku.

... kończymy rok szkolny, zaczynamy wakacje, żegnamy siostrę Emmę i siostrę Idę. Szczęść Boże na nowych placówkach :-)

To już ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym!

To była bardzo ciekawa lekcja! Thank you Mrs Moniko!

To już koniec przygotowania do klasy pierwszej. Już jesteśmy gotowi! Wiemy to po dzisiejszym sprawdzianie naszych umiejętności i wiedzy! Dziękujemy!

Promyki Dobra i Promyczki Radości zaprosiły swoich Rodziców na lekcje otwartą. Rodzice zobaczyli jak pracuje zerówka na zajęciach z wychowawcą, Panią Anną Strzelczyk oraz jak tańczą obydwie grupy na zajęciach prowadzonych przez Panią Kasię ze Szkoły Tańca JAST. Dziękujemy prowadzącym za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, dzieciom za ich stale radosne zaangażowanie oraz przemiłym Gościom za przybycie!

To była niezapomniana wycieczka do sportowej osady w Burzeninie.

Święto Patronalne Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego. W czasie Eucharystii podziękowaliśmy bł. Siostrze Julii za opiekę nad naszym dziełem. Po Mszy świętej dobrze się bawiliśmy.

Świętowaliśmy urodziny Alicji i imieniny Antoniny. Dziękujemy Rodzicom za ciasto, owoce i słodycze.

Wspaniały teatr. To była opowieść o dobrym człowieku!

Dzisiaj świat skrzypiec z Panią Renatą Toma!

Zobaczyliśmy teatrzyk: "Opowieści o bardzo ważnej treści".

Pan Maciej wprowadził nas w tajemnice nowych instrumentów: akordeonu i małej harmonii.

Dzięki wizycie kurczaków wiemy już jak powstają pisklaki. Potrafimy już wytłumaczyć co łączy jajko, kurczaka i kurę!

Radosna twórczość na zajęciach ceramicznych!

Dzisiaj Imieniny Pana Boga. Dajemy Mu prezent-naszą modlitwę uwielbienia na niedzielnej Eucharystii. W śpiewie pomagają nam Siostry-Goście z Zaczernia: Siostra Eugenia, Sistra Rachela i Siostra Klarisa. Siostra Emma pięknie wprowadza nas w tajemnicę Trójjedynego Boga. Po Mszy świętej ofiarujemy kwiaty dla Matki Bożej Śnieżnej, którą czciliśmy w sposób szczególny przez cały miesiąc maj. A po Mszy świętej cukierki ofiarowane przez ks. rektora Mariusza Jersaka z okazji naszego święta-Dnia Dziecka.

Na zaproszenie Pani Doroty Kałużniak, dyrektora Żłobka przy ul. Belzackiej, dobrze bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Był to czas wspólnych zabaw i niespodzianek.

Urodziny Zuzi. Zobaczcie moich miłych gości. Bawiliśmy się wspaniale. Tort urodzinowy był pyszny. A na korytarzu powiesiliśmy akwarium - dzieło wykonane z Panią Jagodą.

Odwiedziny Fundacji Kocia Mama. A z nimi kotka o imieniu Kitek. Uczymy się jak wygląda kot, jak się nim opiekować, czym go żywić.

Niezwykłe przeżycie. Święto Mamy i Taty! Solidne przygotowania. Piękne stroje. Taniec! To Charleston i szalony walczyk z rzeźbiarzem. Życzenia dla Mamy i Taty i radość z Takich Rodziców i Takich Dzieci. Gratulacje!

Pan Maciej poprowadził nas dzisiaj na Hawaje. W charakterystycznych strojach tańczyliśmy taniec hula przy akompaniamencie pieśni mele. Potrafimy użyć tykwy i kijków bambusowych. Jakiż ten świat jest różnorodny i piękny!

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 18 rocznica święceń kapłańskich ks. rektora Mariusza Jersaka. Imieniny Siostry Emmy, która uczy nas religii. Dzień Mamy i Taty w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym. Powodów do świętowania było wiele i wiele radości. Niech dobro, które w dniu dzisiejszym w nas się narodziło trwa!

To już po raz drugi śpiewamy na Festiwalu! I to w języku angielskim! Było to niezwykle przeżycie. Występ przed publicznością, w Prywatnym Przedszkolu Magdaleny Jakubiak. Marysia Skrobek i Maja Bukała przygotowane przez Panią Monikę Madej, nauczyciela języka angielskiego w Przedszkolu i Szkole, zaśpiewały dwie piosenki: "Move your body" oraz "I like bananas". Gratulujemy!

Mam 4 lata. Na moich urodzinach było dużo wspaniałych gości. Mama i Tato kupili pysznego torta. Zobaczcie moją radość!

18 maja 2015 Dziękujemy za życie i dzieło świętego Jana Pawła II.

Ma na imię FURIA. Odwiedziny tego pieska to radość!

choć mam dopiero 3 lata

14 maja 2015

wizyta w Straży Pożarnej

Muzyczna podróż do Ameryki Łacińskiej:

Jak to zrobić, aby innym z nami było dobrze?

21 kwietnia 2015 roku wystąpiliśmy z naszym teatrzykiem o krasnoludkach w ramach konkursu "Fantazja".

Pomagamy Jezusowi - Dobremu Pasterzowi w poszukiwaniu zaginionej czarnej owcy:

W żłobku oglądaliśmy przedstawienie teatralne o piratach. Razem z nimi szukaliśmy skarbów, pływaliśmy, tańczyliśmy i nie tylko:

Pani dyrektor Dorota Kałużniak zaprosiła nas żłobka. Wspominaliśmy czas, kiedy byliśmy mali. Ale i dzisiaj dobrze się bawiliśmy.

Nasze dzieci przyniosły dzisiaj wykonane przez siebie kwiaty dla Pana Jezusa. Szukały Go w grobie, ale tam Anioł powiedział, że Go nie ma bo zmartwychwstał. Więc z radością opuściły grób i z Aniołem złożyły kwiaty Jezusowi, który żyje a dzisiaj w sposób szczególny możemy Go rozpoznać w obrazie Jezu Ufam Tobie.

Cud narodzin to udział we wspaniałym dziele stwórczym Pana Boga. Pan dr n. med. Marek Chalusiak w sposób kompetentny i jasny pokazał dzisiaj radości i trudy przyjścia na świat i pierwszego miesiąca życia małego Człowieka.

  Pisanki
Niech trwa w nas radość Zmartwychwstania!

Jolanta Horodecka-Wieczorek urodziła się i mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Jest autorką literatury fantastycznej / powieści, opowiadania/ oraz ponad 160 bajek i baśni we wierszu i w prozie, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 48 tytułów nakładem ponad 840 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie utwory dla dzieci opatrzone są emblematem "Bez przemocy"

Mam 4 lata. Na urodziny zaprosiłam całe Dominikańskie Centrum Edukacyjne. Przeżyjcie to razem ze mną:

Wielkanoc to Życie! Poznajemy zwyczaje wielkanocne i ich znaczenie. Potrafimy wykonać pisankę i wiemy, że jajko jest symbolem Życia. Pisklaki są tego dowodem.

Dzisiaj dzień Miłości! Pan Jezus daje nam Siebie w Chlebie, posyła nam kapłanów i uczy nas kochać. Uczymy się przeżywać ten dzień w zgodzie, czynić dobrze odwiedzając chorych a także wyrażać wdzięczność kapłanom za ich posługę.

Rozpoczęliśmy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Tygodnia uroczystą procesją z palmami. Z Jezusem pragniemy przejść drogą Jego cierpienia do radości Zmartwychwstania.

Z radością poznajemy zwyczaje wielkanocne w Polsce i w Wielkiej Brytanii. W dniu dzisiejszym świętujemy według zwyczajów angielskich czyli Easter in Britain: hot cross buns, rolling coloured eggs, maundy money, pancake day and the egg hunt.

  Gofry
Wykonaliśmy pyszne gofry. Dla całej szkoły i przedszkola. Było dużo radości. Tym bardziej, że mamy nowego, wspaniałego kolegę Filipa.

Marzec 2015

Bal karnawałowy

Stroje karnawałowe

Razem z Zającem i Niedźwiedziem uczymy się, ze "nie to złoto co się świeci".

Karnawał: pidżama-party i noc w szkole i w przedszkolu.

Msza Święta na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne-zajęcia z dziećmi

Konkurs na plakat o bł. Siostrze Julii już zakończony. Prace dzieci oglądamy na krużgankach klasztoru:

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne-Msza Święta

Z okazji 70 rocznicy narodzin dla Nieba patronki Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego Dzień Formacyjny odbył się wokół Jej Osoby. Jak naśladować Siostrę Julię pomogła nam Siostra Kazimiera Ewa Korzeniewska, dominikanka.

Dzisiaj odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego. Nasi Rodzice z radością zobaczyli jak pracujemy:

Dużo radości życzymy oglądającym:

To była niezła zabawa w rytmie tańca break dance i hip-hopu

  Zima

Pomaga nam w tym tablica interaktywna:

Złożyliśmy życzenia Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom:

Zobaczcie jacy jesteśmy dzielni. Składamy życzenia Babciom i Dziadkom:

świętujemy urodziny Pawła. Życzymy Mu wielu radości!

Radość z imienin Mai Wijacińskiej

Gościliśmy aktorów z klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, którzy zagrali dla nas Misterium Bożonarodzeniowe. Na występ zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola św. Jana Pawła II prowadzonego przez Siostry Służebniczki.

Modlimy się w intencjach ks. rektora Mariusza Jersaka. Z okazji imienin życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Śnieżnej.

Odwiedziła nas patronka Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego bł. S. Julia Rodzińska. W tym roku świętujemy 70-lecie Jej narodzin dla Nieba. Poznaliśmy Jej życiorys. Weźmiemy udział w konkursie na najładniejszy plakat.

Uczymy się prawidłowego współżycia z dorosłymi i rówieśnikami. Już wiemy jak reagować na uczucie złości! A to dzięki wspaniałemu występowi Teatru Form terapeutycznych z Łodzi, którzy przedstawili nam scenki pt. Serwus jestem Nerwus.

Wygraliśmy Konkurs na najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe! Gratulujemy uczniom naszej Szkoły, Wychowawcy Siostrze Oliwii Miller oraz Rodzicom tak zdolnych dzieci. Wszystkim, którzy na nas głosowali bardzo dziękujemy!

Dziękujemy Panu Jezusowi za dzieło Zbawienia! Odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne!

Kolejny dzień formacyjny zatrzymał nas wokół tematów: Szukanie siebie w Andach w prelekcji p. Witolda Stawskiego, Sakramentu pokuty w wykładzie ks. Mariusza Jersaka, Postać św. Jacka w warsztatach dla dzieci przeprowadzonych przez wychowawców. Był to także czas wspólnego świętowania Bożego narodzenia dla wolontariatu.

Żegnamy Rok 2014. Na bal sylwestrowy przygotowujemy piniatę pełną lizaków. Witamy Rok 2015 modlitwą, tańcem i zabawą w rozbijanie piniaty:

  Szopka
Czas świąteczny to czas adoracji Bożego Dzieciątka.

Dzisiaj modliliśmy się razem z s. Sarą, która pracuje na Ukrainie. Siostra opowiedziała nam o trudnej sytuacji w tym kraju i poprosiła o modlitwę w intencji pokoju. Dowiedzieliśmy się, że na Ukrainie święta Bożego Narodzenia rozpoczną się dopiero 6 stycznia. Pozdrawiamy naszych rówieśników na wschodzie i obiecujemy naszą pamięć.

Jezus się narodził dziś!

Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni. Na lekcjach języka hiszpańskiego nauczyliśmy się jak w Hiszpanii te świeta wyglądają a także ich języka:

Dziękujemy Michalince i Jej Mamie za radość bycia razem:

W naszym mieście zorganizowano konkurs na najładniej ubraną choinkę. Do konkursu "Drzewko Bożonarodzeniowe" dołączyła się Klasa I z Siostrą Oliwią Anną Miller, wychowawcą grupy. Już dzisiaj nasza choinka jest ubrana w kościele Ojców Bernardynów. Oczywiście-liczymy na wygraną!

Radość przynosi przychodzący Jezus! Już trzecia niedziela Adwentu. Ksiądz rektor Mariusz Jersak poświęcając figurki Dzieciątka Jezus i szopki bożonarodzeniowe umocnił naszą radość!

Kolejny dzień formacyjny w Dominikańskim centrum Edukacyjnym za nami. Tym razem z Siostrą Krystyną, dominikanką, i Braćmi Krystianem i Wojciechem przeżyliśmy fascynujące warsztaty muzyczne. „Kto dobrze śpiewa - dwa razy się modli” – doświadczyliśmy prawdy tego stwierdzenia w trudzie dzisiejszego wtajemniczenia w dominikański śpiew wielogłosowy.

Przygotowujemy się na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus. Święta Bożego Narodzenia szybko się przybliżają. Na zajęciach plastycznych przygotowujemy ozdoby na choinkę. Choinka już jest w każdej grupie. Zapraszamy do udziału w naszej radości powitania i ubieranie tego dostojnego gościa:

Pan Maciej śpiewał dzisiaj dla nas i z nami przygotowując nas na Święta Bożego Narodzenia. Pan Jezus daje nam swoją Miłość darmo. Chcemy z radością odpowiedzieć na Jego Miłość.

Dzień Formacji w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym to czas duchowego ubogacenia dla Rodziców i Przyjaciół dzieła. Wysłuchali oni dwóch wykładów. Pierwszy wygłosił ks. rektor Mariusz Jersak na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia a drugi był świadectwem ks. Łukasza Tarnawskiego z pielgrzymki do Santiago de Compostela.

Przeżyliśmy kolejny Dzień Formacji w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym. Dzięki pasji Pani Marii Rojek i Pani Barbary Szymczyk upiekliśmy smaczne pierniki i wykonaliśmy Aniołki i świąteczne stroiki. Był to czas wspaniałej zabawy i nauki zarazem.

Święty Mikołaj obdarował prezentami cale nasze Przedszkole. A my pięknie Mu śpiewaliśmy. Ale najpiękniej zaśpiewali wolontariusze, którzy przed spotkaniem mieli warsztaty muzyczne z Siostrą Krystyną i Braćmi Dominikanami.

Na spotkanie ze św. Mikołajem chcemy być przygotowani. Znać Jego historię i uczyć się być dobrymi jak ON.

Bawimy się w teatr. Wykonujemy piękne postacie i tworzymy:

Klasa zerowa utworzyła zespół muzyczny. Śpiewa i gra na instrumentach. I to na jakich:

Byliśmy w MOK-u na przedstawieniu teatralnym.

4 grudnia 2014 roku odwiedził nasze Centrum Edukacyjne prawdziwy górnik:

Jest coraz zimniej. Zbliża się czas śniegu i mrozów. Na placu zabaw umieściliśmy karmnik dla ptaków. Czekamy aby zjadły smaczne ziarenka przygotowane specjalnie dla nich.

Mam 3 lata. Jestem przedszkolakiem. Moje urodziny świętowało całe przedszkole. A to dzięki moim kochanym Rodzicom.

Przygotowujemy nasze serca na Boże Narodzenie

Poznajemy historię życia św. Jana Pawła II

Przygotowujemy już prezenty pod choinkę. Własnoręcznie! To nie takie proste:

W Fabryce Bombek dowiedzieliśmy się jak powstają bombki. Mogliśmy nawet kilka z nich udekorować. To wszystko przypomina nam o przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.

Święty Mikołaj tuż tuż. Byliśmy na wycieczce w Krainie Świętego Mikołaja w Kołacinku. Mogliśmy tam wysłać list do św. Mikołaja i świetnie się bawić. Potrafimy już odróżnić Dziadka Mroza od św. Mikołaja.

Wiemy już jak wygląda Calineczka i co się działo z Krasnoludkami i sierotką Marysią. Zresztą zobaczcie sami:

Wielbimy Chrystusa Króla Wszechświata

Zapraszamy do zobaczenia jak malujemy! Nawet na płótnie na prawdziwych sztalugach!!!

Wiemy już jak wygląda trąbka i jaki wydaje dźwięk. Z Panem Maciejem w rytm muzyki płynącej z tego pięknego instrumentu tańczyliśmy i radośnie spędziliśmy czas.

Na urodzinach Hani i Ewy...

  Jesień
Nasze prace plastyczne

Jestem już duży. Chodzę do Przedszkola. Nawet nie płaczę. Bo mam już trzy lata...

Żyjemy, uczymy się i bawimy w wolnej Polsce, naszej Ojczyźnie. Dzięki Siostrze Oliwii, naszej wychowawczyni, przygotowaliśmy akademię z okazji Święta Niepodległości. Ten występ pozwala nam rozumieć i doceniać wolność i Polskę jako DOM!

Minął kolejny dzień formacji w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym. Zapraszam do udziału w nim i wspomnień:

Owieczki Dobrego Pasterza

Mam już 3 lata

Może ktoś zostanie artystą, który z gliny ulepi rzecz, która zachwyci świat....; na dzisiaj na zajęciach artystycznych uczymy się jak glinę zamienić w piękno! A wszystko to dzięki talentowi Pani Ani.

Uwielbiajmy Pana w Zgromadzeniu Świętych

Budowaliśmy kościół z klocków, piękny, kolorowy. Dziękujemy Panu Bogu za to, że przez Chrzest Święty włączył nas we wspólnotę Kościoła.

  Panda
Razem z misiem Pandą odwiedziliśmy dzisiaj Azję. Wiemy już, że mieszkamy w pięknym mieście o nazwie Piotrków Trybunalski. Wiemy nawet, że żyjemy w kraju o nazwie Polska i nawet wiemy, że na kontynencie Europa. Miś Panda zabrał nas pociągiem na inny kontynent o nazwie Azja nad rzekę Jangcy i na najwyższy szczyt świata Mount Everest. Była to podróż pełna przygód. Zapraszamy do zobaczenia tego spotkania na zdjęciach.

Pani Asia zainteresowała dzieci historią Kopciuszka i postanowiliśmy być dobrymi kolegami...

Dzisiejsza Niedziela Misyjna i rozpoczynający się Tydzień Misyjny to czas pamięci o misjonarzach i dzieciach całego świata. Dzieci otrzymały flagi w kolorach pięciu kontynentów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili scenkę mówiącą o potrzebach dzieci w krajach misyjnych. Misjonarz odpowiadał na pytania w jaki sposób możemy pomóc dzieciom na misjach. Dzieci dowiedziały się, że misjom pomagamy materialnie i duchowo.

15 października 2014 roku uczniowie klasy pierwszej publicznie obiecali uczyć się i rozwijać w wartościach chrześcijańskich. Życzymy im radości na drodze do prawdziwego rozwoju duchowego i intelektualnego!

Ależ to piękne, że skrzypce mogą zagrać tak, że słychać smutek i radość, spadające liście i wiejący wiatr, poruszyć nasze ręce, nogi i cale ciało w tańcu!!! Pan Maciej może o nich opowiadać godzinami, porównywać do liści z kształtu i barwy, pokazywać jak je lutnik buduje a nawet utworzyć skrzypcową rodzinę... Po takich zajęciach wszyscy chcemy grać, tańczyć i śpiewać!

Dzisiaj odwiedziliśmy stolicę Polski Warszawę. Mogliśmy popłynąć Wisłą, spotkać się Syrenę i zwiedzić Pałac Kultury... A to wszystko dzięki turystycznej pasji Pana Łukasza.

Całe Przedszkole ubiera się barwami jesieni.

Dzisiaj pochylamy się nad przesłaniem jakie młodym pozostawił Święty Jan Paweł II. Uwielbiamy dobrego Boga za Jego Wielkość.

12.10.2014

  Stonoga

To pierwsze kroki tych, którzy swój wolny czas poświęcają dla drugiego człowieka. Uczą się pracy z małymi dziećmi i współpracy z sobą. Życzymy im wytrwania w dobrych postanowieniach!

Niezwykle interesującą częścią Dnia Formacyjnego w naszym Centrum Edukacyjnym były warsztaty. Pracowaliśmy w trzech grupach: 1. Pierwsza wyklejała logo Przedszkola, 2. Druga tworzyła dziesiątek różańca, 3 Trzecia zaś deklaracje z modlitwą za naszych Rodziców. Czas upłynął twórczo i radośnie. Mogliśmy wiele się dowiedzieć na temt szkoły i przedszkola do którego chodzimy.

Z radością przyjmujemy czas RÓŻAŃCA. To SKARB dzieci św. Dominika. Modlitwa ta jest bronią, którą Zło z Maryją zwyciężamy. Dzisiaj modlitwa różańcowa popłynęła w języku niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim, aby cały świat wielbił Pana. A następnie nasz czynny udział w Eucharystii. Czytania, modlitwa wiernych, dary i śpiew.

Przeżywamy miesiąc październik. Uczymy się modlić na różańcu. Prosimy Maryję Śnieżną w intencjach naszych Rodziców. Każde Zdrowaś Maryjo to piękna RÓŻA ofiarowana do ogrodu Maryi.

To pierwszy w historii Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego dzień formacyjny dla uczniów, wychowawców, rodziców i przyjaciół. Dorośli z zainteresowaniem pochylili się nad koniecznością zadbania o katolickie wychowanie dzieci. A jeśli będzie ono także dominikańskie to umocni ich ducha i wzbogaci intelekt. Dzieci w czasie pracy warsztatowej poznawały symbole logo przedszkola i szkoły, wykonały różaniec i obiecały modlitwę za swoich rodziców. Uczniowie realizujący obowiązek szkolny poza szkołą z radością pochyliły się nad programem swojej grupy wiekowej. Na zakończenie dzieci i dorośli wspólnie modlili się na Eucharystii i nabożeństwie różańcowym.

Potrafimy już zrobić sałatkę owocową! Pyszna!!!

Z Siostrą Emmą pomagamy Aniołom! To nie takie proste...

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły swym kolegom życzenia i zapewniły słodki poczęstunek. A potem zabawa z naszym młodszymi kolegami i koleżankami z Przedszkola...

Przyjaciela mam i już! Kto to taki? Anioł Stróż!!!

Żaden zakątek ziemi nie jest dla nas za daleko! Wszystko jest dla nas proste! A to dzięki zajęciom w Sali komputerowej z Panem Darkiem...

w kinie Hawana na bajkowym muzykowaniu

Tutaj naprawdę nie ma czasu na nudę. Z nowych zabawek nawet pociąg do Piotrkowa da się zrobić. I garaż dla ulubionych samochodów. A nawet teatrzyk z prawdziwymi pacynkami. Sami zobaczcie:

Dzisiaj mieliśmy możliwość zobaczenia jak wygląda trąbka i co się z nią robi. Pan Maciej potrafi z niej wyczarować różne melodie. Też chcielibyśmy grać jak on:

Dzięki pasji Pani Ewy potrafimy nawet kolory po hiszpańsku...

Pani Jagoda potrafi nas zarazić swoja pasją tworzenia...

Katecheza jest dla nas prawdziwa radością...

Dzisiaj gościliśmy teatr ASTER i dzięki nim oglądnęliśmy bajkę Królewna Żabka. Następnie daliśmy się sfotografować. Dla dzieci z grupy najmłodszej był to pierwszy teatr kukiełkowy w naszym Przedszkolu. Zapraszamy do oglądnięcia fotografii:

Dominikańskie Centrum Edukacyjne to także troska o rozwój młodego człowieka. Siostry Emma i Ida śpiewają z młodymi w czasie niedzielnej Eucharystii o godz. 20.00. Do czytań mszalnych, modlitwy powszechnej, niesienia darów, scenek i śpiewu przygotowują się w czasie cotygodniowych spotkań formacyjnych. Życzymy młodzieży i siostrom wytrwałości w rozpoczętej pracy. Zdjęcia wprowadzają nas w klimat niedzieli a zarazem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Radość tego dnia to także wspólna modlitwa z Ojcem Leonem Knabitem, mnichem benedyktynem z Tyńca.

14 września 2014

7 września. Dzisiaj została odprawiona pierwsza w tym roku szkolnym Msza święta dla dzieci. Ks. Mariusz Jersak poświęcił przyniesione przez dzieci wyprawki. Plecaki były pełne książek, kredek i zabawek. Nie zabrakło radosnego śpiewu i tańca.

Już zaczęliśmy pracować i bawić się

Już nie płaczemy...

Już pracujemy i się bawimy

  klasa I
Już pracujemy i bawimy się

  klasa I
Już pracujemy i bawimy się

1 września 2014 r.

1 września 2014 roku nowy rok szkolny rozpoczęła klasa I. Dzieciom, Rodzicom i wychowawcom życzymy pasji zdobywania i przekazywania wiedzy.

Zapraszamy do udziału w naszej radości przeżywania pierwszego dnia nowego roku edukacyjnego w Przedszkolu:

Gdzie są te dzieci??? Na ich przyjście nawet gwiezdne wojny przygotowane. Sala dla klasy pierwszej już prawie gotowa. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w naszych radościach. Zosia skończyła dwa lata, a Maksio sześć. Niech rosną Bogu na Chwałę i ku radości Rodziców i Wychowawców!

15 lipca 2015 roku cieszyliśmy się niezwykłą zabawą w poszukiwaczy złota. A wszystko dlatego, że w ten słoneczny dzień wyjechaliśmy na wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego w Kołacinku. W czasie ciekawego spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej oglądaliśmy naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane są w pięknie ukształtowany teren. W specjalnym miejscu za pomocą sit poszukiwaliśmy drobinek złota. Była to prawdziwa „Gorączka Złota” . W nagrodę za znalezione złoto otrzymaliśmy pamiątkową monetę oraz dyplom „Poszukiwacza złota”. Na terenie parku do woli szaleliśmy na placach zabaw. A na koniec zjedliśmy smaczny obiad.

26 czerwca 2014 roku uroczyście zakończyliśmy pierwszy rok nauki w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym. W czasie Mszy Świętej podziękowaliśmy Panu Bogu za czas nauki i zabawy. Dzieci otrzymały dyplomy i pamiątki. Był to czas radości i refleksji, wdzięczności i planów na przyszłości. Matko Boża Śnieżna prowadź nas!

Poznajemy instrumenty muzyczne i razem z Panem Maciejem próbujemy wyczarować linie melodyczną, zaśpiewać w jej rytm a nawet tańczyć. W świat muzyki wchodzimy razem z dziećmi z Przedszkola św. Jana Pawła II.

Siostry Dominikanki na Ukrainie w szczególny sposób są czcicielkami Maryi w Ikonie znanej jako Matka Boża Żółkiewska. To z ich inicjatywy powróciła do swojego miasta Matka Boża Żółkiewska w cudownej ikonie (kopii), słynącej łaskami już czasach potopu szwedzkiego, a od 1946 r. będącej w Warszawie na Służewie. Od 1995 r. Siostry prowadzą Sobotnią Szkołę Języka Polskiego. Realizują program nauczania w zakresie języka polskiego z elementami kultury i historii oraz geografii Polski oraz katechizują. Trudna sytuacja w jakiej znalazła się Ukraina stała się dla nas inspiracją do pomocy duchowej i materialnej a także do poznania tego kraju. Ciekawostką jest to, że my także w szczególny sposób czcimy Maryję ale jako Ikonę Matki Bożej Śnieżnej oraz uczymy się w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym, które prowadzą Siostry Dominikanki.

13 czerwca w dniu św. Antoniego z Padwy pielgrzymowaliśmy do pobliskiego kościoła Ojców Bernardynów aby uczestniczyć w odpuście. Z radością przyjęliśmy błogosławieństwo, którego tradycyjnie udzielają tutaj Ojcowie czcząc św. Antoniego jako patrona dzieci. Nieodłącznym atrybutem każdego dziecka była poświęcona lilia. Święty Antoni wyproś nam abyśmy się nie zgubili dla Boga!

Przyjazd aktorów z Wadowic to okazja do przeżycia warsztatów teatralnych. Aktorzy wspólnie z nami wystawili znaną historię Pipi.

W dniu dzisiejszym, 12 czerwca 2014 roku, w sposób szczególny polecamy dobremu Bogu rozwój Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego. Okazją do tego jest obchodzone po raz pierwszy Święto Patronalne dzieła edukacyjnego. Za pośrednictwem bł. Siostry Julii, dominikanki i nauczycielki, uwielbiamy Boga za obfite dary minionego roku i prosimy o nieustanną opiekę nad nami. Od 1 września 2013 roku istnieje już dwuoddziałowe dwujęzyczne Przedszkole. Z nadzieją otwieramy się na powstające pierwsze klasy dwujęzycznej Szkoły Podstawowej, gdzie dzieci będą zdobywać wiedzę od 1 września 2014 roku. Dziś z radością uczestniczyliśmy w Eucharystii. Przed Mszą Świętą, dzięki pomysłowości i talentom Siostry Emmy, odwiedziła nas Siostra Julia i w obrazowy sposób opowiedziała historię swojego życia. Przy pomocy wychowawców, szczególnie zaś s. Idy, wzięliśmy czynny udział we Mszy Świętej. Zaś po Mszy Świętej świętowaliśmy przy słodyczach i lodach. Razem z nami modlili się dzisiaj goście: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej TOZP; Dyrekcja, wychowawcy i dzieci z Przedszkola Św. Jana Pawła II prowadzonego przez Siostry Służebniczki oraz wielu przyjaciół dzieła. Dziękujemy dzisiaj za tych, którzy to dzieło rozpoczęli, w nim pracowali i pracują a także za tych, którzy modlitwą, twórczymi pomysłami, a także materialnie je wspierają. Bądź uwielbiony Panie Boże Trójjedyny za dzieło, które z radością tworzymy!

Hurrra!!! To nasza pierwsza przedszkolna wycieczka. I to do Ujazdu, gdzie znajduje się Park Edukacyjno-Rozrywkowy. Zobaczyliśmy komara, muchę, pszczołę, biedronkę i wiele innych owadów w gigantycznych rozmiarach o których także wiele mogliśmy się nauczyć w czasie Zielonej Lekcji. Następnie w czasie warsztatów plastycznych pomalowaliśmy odlewy gipsowe owadów, które zabraliśmy jako pamiątkę do domu. Bawiliśmy się wśród kwitnących kwiatów i krzewów na atrakcyjnym placu zabaw. A na koniec zjedliśmy smaczny obiad i z radością wróciliśmy do naszego Przedszkola.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W obrazie ognistych płomieni zaczynamy poznawać tajemnice Boga i Jego Darów. Dzisiaj w sposób szczególny dziękowaliśmy za to, że są wśród nas Kapłani, którzy niosą Boga każdemu z nas. Życzenia złożyliśmy kapłanom na ręce Ks. Mariusza Jersaka. Nasza modlitwa była tak gorąca jak żar słonecznych promieni na dziedzińcu klasztoru Panien.

Dzień Dziecka to czas wspólnej radości Dzieci, Rodziców, Przyjaciół i Darczyńców. Tym ostatnim bardzo dziękujemy, bo dzięki nim nie zabrakło niczego. Zapraszam do udziału w naszej radości:

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu to czas gorącej modlitwy w intencjach dzieci. Dzisiaj także świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci przygotowane przez Siostrę Emmę niosąc dary wykonały taniec do pieśni „Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca”.

Nasi Rodzice otrzymali dzisiaj największy dar. Ofiarę Mszy św. w ich intencji. A po Mszy świętej szczególne powinszowania wyrażone w tańcu, piosence po angielsku i życzeniach po polsku. A to wszystko z okazji Dnia Mamy i niedalekiego Dnia Taty.

Nasze dzieci Daniel i Fabian są starsi o rok. Razem z nimi dziękujemy Bogu za radość życia i wspólnotę Przedszkola.

W naszym Przedszkolu gościliśmy Teatr TAK ze Skomielnej Czarnej. Artyści razem z dziećmi przedstawili spektakl pt.: „Milutka w malachitowym borze”. Dzieci nauczyły się, że trzeba słuchać Rodziców i Opiekunów. Gośćmi naszymi były dzieci z Przedszkola Jana Pawła II prowadzonego przez Siostry Służebniczki.

Już 10 miesięcy istnieje nasze Przedszkole w Piotrkowie Trybunalskim. Każdą chwilę pracy od początku zawierzamy Bożej Opatrzności szczególnie w czasie niedzielnej Eucharystii. Msze Święte odprawia Ks. Mariusz Jersak – wicerektor kościoła. Cieszy nas możliwość wspólnej modlitwy. Siostra Ida z nową energią prowadzi dziecięcą scholę. Dzieci z radością wykonują pieśni i gesty do ich treści. Dzisiaj szczególny dzień 94 urodzin św. Jana Pawła II. Siostra Emma z dziećmi i młodzieżą przygotowała scenkę na temat: Św. Jan Paweł II papież Rodziny. Starsze dzieci przeczytały czytania mszalne i modlitwę wiernych, a przedszkolaki przyniosły do ołtarza dary ofiarne. Boże Trójjedyny, błogosław Dzieciom, Rodzicom i Przyjaciołom! Matko Boża Śnieżna wstawiaj się za nami!

Na zaproszenie Sióstr Służebniczek, prowadzących Przedszkole im. Św. Jana Pawła II, dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych. Pani Małgorzata Wilczyńska razem z dziećmi tańczyła w rytmie flamenco.

Przez kilka ostatnich spotkań Mali Misjonarze w ramach edukacji międzykulturowej poznawali kulturę i zwyczaje Meksyku. Modlili się do Matki Bożej z Guadalupe razem z Juanem Diego. Niemało radości sprawiło dzieciom noszenie specjalnego kapelusza-sombrero i dekorowanie poncho. Razem z dziećmi z Meksyku wykonaliśmy piniatę-balon z niespodzianką i to specjalnie dla s. Idy, która 13 maja razem z nami świętowała urodziny. Zapraszamy do przeżycia tej niezwykłej przygody zatrzymanej na zdjęciach:

Hania i Ewa Bogdan z grupy Promyczków Radości wzięły udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej zorganizowanym w Prywatnym Przedszkolu Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim. Do występu przygotowała dziewczynki pani Monika Madej. To nasz pierwszy występ poza naszym Przedszkolem. Hani i Ewie gratulujemy odwagi i życzymy postępów w zdobywaniu umiejętności językowych! Pani Monice dziękujemy za trud włożony w przygotowanie dziewczynek.

Przedszkolaki świętują urodziny Franciszka, Dawida, Jasia i Julki. Życzymy im niech rosną i pomnażają radość Rodziców i Wychowawców.

W Przedszkolu dzieci bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach i zabawach w języku angielskim. Potrafią już w tym języku uczynić znak krzyża, pomodlić się modlitwą Zdrowaś Maryjo. Dały tego dowód w konkursie. Wszystkie dzieci potrafiły pomodlić się w języku angielskim. A najlepszymi byli: W grupie młodszej "Promyczków Radości": 1 miejsce zdobyły: Maja Bukała i Ewa Bogdan, 2 miejsce: Hania Bogdan. Zaś wśród "Promyków Dobra" czyli klasy O: 1 miejsce: Madzia Wrońska, 2 miejsce: Maja Rózga i Ania Cybart, 3 miejsce: Paweł Uniszewski. Gratulujemy zwycięzcom!

Dzieci w Przedszkolu rosną. Przypomina nam to świętowanie ich urodzin.

Radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa w naszym Przedszkolu wyraziliśmy w tańcu i zabawie. Dzieci w dwóch drużynach: "kurczakach" i "pisankach" pokonały tor przeszkód i tańczyły śpiewając radosne piosenki związane z wiosną i Wielkanocą. Nie zabrakło też świątecznego poczęstunku.

Wielki Post był czasem przygotowania dzieci do Świąt Wielkanocnych. Na tej drodze towarzyszył nam bł. Jan Paweł II. Bezpośrednie przygotowanie ubogaciło rysowanie, malowanie i wykonywanie ozdób wielkanocnych a także pieczenie i dekorowanie mazurka dla rodziców. Radość została ukoronowana tanecznym występem dzieci, życzeniami w języku polskim i angielskim, przekazaniem rodzicom pamiątkowych zdjęć oraz degustacją wielkanocnego mazurka.

... w Przedszkolu Sióstr Dominikanek trwa już 220 dni. W każdym szczególiku widać jak rośniemy! Dbają o to wszyscy dorośli, którzy tworzą w tym miejscu nasz drugi dom. Razem z nimi bawimy się i uczymy, jemy i śpimy, rozwijamy mowę i korygujemy wady postawy. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych przygodach przez oglądanie naszych zdjęć!

W naszym Przedszkolu uczymy się pomagać innym. Sposobnością do okazania miłości ludziom potrzebującym była akcja Caritas, polegająca na możliwości wysłania bezpłatnej (dzięki Poczcie Polskiej) paczki na Ukrainę. Dzieci z radością zapakowały produkty przyniesione przez Rodziców, do każdej paczki włożyły list i wysłały do adresatów. Ten dzień był okazją do gorącej modlitwy o pokój na Ukrainie.

Pani Wiosna odwiedziła nasze przedszkole W piątek powitaliśmy Panią Wiosnę - wszyscy przyszliśmy do przedszkola ubrani na zielono! Tańcowaliśmy przy wiosennych piosenkach, zamieniliśmy się w pszczółki, muchy i biedronki, wysłuchaliśmy opowiadanie naszego misia Anatola, wąchaliśmy zapachy wiosny, walczyliśmy o Order Uśmiechu robiąc uśmiechnięte miny do kwaśnej cytryny, a na koniec korzystaliśmy z dobrodziejstw Pani Wiosny - starszaki wykonały piękne i pyszne wiosenne kanapki, a maluszki zdrową i kolorową sałatkę owocową.

W ramach naszych zajęć "Mali misjonarze" ostatnio polecieliśmy do Chin. W tradycyjnych kapeluszach jedliśmy ryż... pałeczkami. Wychodziło nam to nadzwyczaj dobrze, choć potrzeba było dużo skupienia i wytrwałości. Uczyliśmy się też kilku podstawowych słów po chińsku. Na pewno na długo zapamiętamy te doświadczenia!

21.02.,2014 z okazji Międzynarodowego dnia języka ojczystego odbył się konkurs "Zabawy językiem polskim". W konkurencjach brały udział cztery grupy - dwie grupy starszaków i dwie maluszków. Mieliśmy wiele zadań do wykonania m. in. ułożenie w kolejności historyjki obrazkowej, ułożenie obrazka z części, układanie z figur geometrycznych, śpiew, taniec i wiele innych. Punktami w naszym konkursie były cukierki, których na koniec każda grupa miała po tyle samo - wszyscy wygraliśmy! Dostaliśmy pamiątkowe dyplomy, z których jesteśmy dumni.

10.02.2014 odwiedziła nas pani pielęgniarka. Opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała (i pozwoliła wypróbować) sprzęty, które są jej potrzebne. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia, jak prawidłowo się odżywiać – co jeść , dlaczego i jak często, a czego unikać. Pani pokazała nam też, jak prawidłowo myć zęby i ręce. Uczyliśmy się, kiedy myć ręce i jak to robić – zaprosiliśmy panią do naszej łazienki, żeby pokazać nasze szczoteczki, pasty i pod jej czujnym okiem dokładnie umyć ręce tak, jak pokazywała. Był czas na badania – mierzyliśmy ciśnienie, temperaturę, puls, słuchaliśmy naszych serduszek i oglądaliśmy model uzębienia – ćwiczyliśmy na nim prawidłowe mycie zębów. Na koniec tego pełnego wrażeń spotkania dostaliśmy od pani naklejki i tatuaże „Dzielny pacjent” i kolorowanki o myciu zębów. Śpiewaliśmy też piosenki „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” i „Mydło wszystko umyje”. Dziękujemy p. Agnieszce za przybycie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas zawita.

Nasze ciocie - Monika i Agata obchodziły niedawno swoje urodziny, a oprócz tego ciocia Agata miała też imieniny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla obu cioć upominki prosto z naszych serduszek, zaśpiewaliśmy "Sto lat" i "Happy birthday" oraz złożyliśmy szczere życzenia. Jak na taką uroczystość przystało - był poczęstunek, zabawa i taniec. Lubimy świętować!

Mamy co dzień mnóstwo wrażeń - uczymy się i wspaniale bawimy. Lubimy rysować - nie tylko na kartkach, ale i na dużych kartonach, a nawet na naszej tablicy interaktywnej. Oglądamy też ciekawe filmy, bawimy się przy muzyce, w naszym suchym basenie i umiemy wiele zrobić sami (np. pyszne kanapki) i ciągle mamy nowe pomysły.

W dniu 28 stycznia 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs pt. Zabawy z językiem angielskim. W konkursie wzięła udział grupa starszaków, pozostałe dzieci natomiast pełniły rolę publiczności. W czasie konkursu robiliśmy zakupy, tłumaczyliśmy słówka oraz nazywaliśmy obrazki. Dodatkowo śpiewaliśmy piosenkę po angielsku oraz pokonywaliśmy tor przeszkód. Choć nie było łatwo, dzielnie zmagaliśmy się z wszystkimi zadaniami aż do samego końca. Za swój wysiłek otrzymaliśmy cenne nagrody. Bawiliśmy się świetnie!

Z okazji dnia babci i dziadka dzieci 17.01.2014 wystąpiły przedstawiając jasełka, a po nich wierszyk i piosenki z życzeniami dla kochanych babć i dziadziusiów. Nie zabrakło prezentów i wspólnego poczęstunku. Jeszcze raz wszystkim babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

W czwartek 09.01.2014 odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Przedszkolaki zamieniły się w kolorowe postaci z bajek - po sali biegali piraci, żółw, król, klaun, piłkarz oraz tańczyły motylki, księżniczki, a nawet Czerwony Kapturek i wiele innych. Tańce, konkursy, słodki poczęstunek, balony, wstążki, serpentyny - to pierwszy prawdziwy bal w naszym przedszkolu! Zdecydowanie udany!

18.12.2013 w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze przedstawienie z udziałem naszych wychowanków - i to jakie wyjątkowe - jasełka. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty świąteczne, a potem wszyscy udali się na poczęstunek i podzielili opłatkiem. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wszelką serdeczność!

W grudniu w naszej grupie same ciekawe zadania - robiliśmy papierowy łańcuch na choinkę, ozdoby z masy solnej i pomagaliśmy w strojeniu naszej grupowej choinki. Przez nasze codzienne adwentowe zadania przygotowujemy serduszka na nadchodzące święta, których atmosferę czuć coraz bardziej.

08.12.2013 r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 mieliśmy niecodzienną uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Otrzymaliśmy medaliki Matki Bożej, przedszkolne birety, a po Mszy okolicznościowe dyplomy i rożki ze słodkościami. Oddaliśmy nasze Zycie Matce Bożej, bo za jej wzorem chcemy dążyć do świętości.

06.12.2013 r. nasze przedszkole odwiedził sam święty Mikołaj - biskup. Przywitaliśmy go - jak na przedszkolaków przystało - piosenką. Później przyszedł czas na piękne prezenty. Ale my też obdarowaliśmy Mikołaja - specjalnie dla niego zrobiliśmy kolorowe laurki. Święty Mikołaju - DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!

29.11.2013 r. obchodziliśmy urodziny naszej kochanej S. Oliwii. Nie obyło się bez życzeń, prezentów, buziaków, słodkości. Sto lat zaśpiewaliśmy po angielsku - jak na dwujęzyczne przedszkole przystało. Naszej Siostrze jeszcze raz życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i zapewniamy o modlitwie.

26.11.2013 r. nasze przedszkole odwiedziła klasa 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3. Ci wspaniali aktorzy w dwóch przedstawieniach zaprezentowali nam twórczość J. Tuwima. Na widowni razem z nami zasiadły dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Grupa dzieci młodszych (3- i 4-latków) to Promyczki Radości. Mamy mnóstwo energii, a nasze uśmiechy są zaraźliwe. Swoją dziecięcą radością chcemy chwalić Pana Boga.

Nasza grupa starszaków (dzieci 5- i 6-letnich) nosi nazwę Promyki Dobra. Mamy piękną salę, w której uczymy się nie tylko wiele ciekawych rzeczy, które będą nam potrzebne w szkole i w życiu, ale przede wszystkim uczymy się, co to znaczy być dobrym dla każdego.

W naszym Przedszkolu niezwykła radość. 11 listopada został otworzony i poświęcony nowy plac zabaw. Dziękujemy dobremu Bogu za każdy uśmiech bawiącego się na nim dziecka, dobroć ludzi i piękne jesienne słońce. Wszystkich, którzy zobaczą zdjęcia naszych dzieci prosimy o modlitwę za nasze Przedszkole.

Zapraszamy na Msze Święte niedzielne na godz. 11.30.

23 października 2013 r. wybraliśmy się na pocztę. Wycieczka była bardzo ciekawa! Teraz umiemy już wysyłać listy oraz paczki. Dowiedzieliśmy się także, że na poczcie możemy zakupić koperty i znaczki oraz dokonywać opłat.

W przedstawieniu "Na straganie" występowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego Ziemi Piotrkowskiej. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną zabawę!

Codziennie gromadzimy się nie tylko na wspólnej modlitwie, ale także na Spotkaniach z Biblią prowadzonych przez s. Oliwię. Na jednym ze spotkań budowaliśmy dom na piasku oraz na skale. Przekonaliśmy się, że tylko dom zbudowany na skale, czyli na Panu Jezusie, jest jedyną trwałą budowlą. Zapamiętaliśmy, że powinien On zawsze być obecny w naszym życiu i sercu.

Codziennie uwielbiamy Pana poprzez wspólny śpiew. Powtarzamy piosenki już nam znane oraz uczymy się nowych. Śpiewowi towarzyszy taniec.

W naszym Przedszkolu zawitali niezwykli Goście. Sami zobaczcie! Przed Uroczystością Wszystkich Świętych dzieci uczyły się, że Pan Jezus jest największy, jest Bogiem, jest naszym Panem. Jeśli Jemu służymy, to nic nam nie grozi. Przed nami żyli ludzie i dzisiaj nadal żyją, którzy ukochali Boga ponad wszystko. A dziś są w niebie i nam pomagają. Niech święci nas prowadzą do Boga, byśmy sami stali się świętymi i aby kiedyś inne dzieci przebierały się za nas.

Z inicjatywy s. Idy i przy wsparciu ks. Ireneusza powstała schola dziecięca, która będzie śpiewać na Mszy Św. o godzinie 11.30 w każdą niedzielę. Dzieci z naszego przedszkola oczywiście też należą do tej scholi. Zapraszamy również inne dzieci do przyłączenia się! Próby w sali konferencyjnej o godzinie 11.00.

Spotkaliśmy się na wspólnej Mszy Świętej niedzielnej. Modliliśmy się razem z naszymi rodzicami, siostrami i paniami. Uwielbialiśmy Pana Boga przez nasz śpiew i gesty, co podkreślił w czasie homilii ks. Ireneusz zapraszając wszystkich do wspólnej modlitwy w ten właśnie sposób. W darach nieśliśmy różaniec ofiarowując Bogu naszą miłość do Matki Bożej.

Na naszym placu zabaw możemy zamieniać się w księżniczki, rycerzy, kierowców i wiele innych postaci. Mamy mnóstwo pomysłów na spędzanie tu czasu. Nuda nigdy się tu nie zjawi!

Na zajęciach z języka angielskiego co dzień świetnie się bawimy, tańczy i śpiewamy. Umiemy już coraz więcej słówek!

Pierwsze dni w przedszkolu mamy już za sobą. Wspólna modlitwa, radosna zabawa i ciekawe zajęcia, pierwsze słowa po angielsku, troszkę tęsknoty za rodzicami i czasem łezka – tak najkrócej można opisać ten czas.

Nasze przedszkole zawierzyliśmy Bogu i Matce Bożej Śnieżnej zaczynając od wspólnej Mszy św. i poświęcenia pomieszczeń przedszkola. Dzieci pierwszy raz założyły galowe mundurki i mogły spotkać się ze sobą, z siostrami i paniami w obecności rodziców.

Noc Biologów

Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 czerwca 2018

(169. dzień roku)

Siostra Julia OP

Święta

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar