dni otwarte

swietlica

dzien dziecka

Licznik

Liczba wyświetleń:
671344

Wyszukiwanie

Galeria

Klasa II uczestniczyła w warsztatach wokalno-aktorskich. W praktycznej części spotkania uczniowie wykonali kilka prostych ćwiczeń wokalnych, które przygotowały je do następnego zadania – odśpiewania fragmentu arii z opery „Carmen”. Koniec zajęć przeznaczony został na zabawę przywiezionymi przez artystkę rekwizytami i kostiumami scenicznymi Po krótkiej przerwie na uczniów czekały warsztaty „Nie LEŃ się w muzeum” prowadzone przez dr Damiana Langnera z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W praktycznej części spotkania przyszła pora na własnoręczne stworzenie inspirowanych tkaninami wileńskimi prac z wykorzystaniem pakuł lniany, kolorowych sznurków, mazaków, pasteli i płótna lnianego. Mali artyści zaprezentowali swoje dzieła reszcie grupy i wyjaśnili co się za nimi kryje.

21 listopada uczniowie klasy II oraz Hania, Ewa i Paulina z klasy III, odwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.Uczniowie zapoznali się z przemysłową historią miasta i regionu, miali okazję zobaczyć maszyny tkackie w ruchu i podziwiać dokonania rodzimych projektantów mody.

Uczniowie klasy I obchodzili dziś Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć powstawały misiowe pączki. Zajęcia te miały nie tylko „charakter kulinarny”, ale również edukacyjny. Dzieci nauczyły się prawidłowo odmierzać składniki, wyrabiać ciasto i wykrawać ciastka. Po usmażeniu pączków poczęstowaliśmy wszystkich pracowników i uczniów szkoły. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż wypieki pierwszaków były…”pyszne”. Dzięki tak wysokim notom wiemy, że uczniowie klasy I są świetnymi kucharzami- cukiernikami. Kto wie może to początek naszej kulinarnej drogi…

Uczniowie klasy piątej badali zjawisko faktury w sztuce. Na własnej skórze sprawdzali, jaką powierzchnię mają różne przedmioty. Dziś mam wykorzystali te doświadczenia i przygotowali frotaż. Oto ich dzieła:

Klasa 4 poszerza swoją wiedzę nt podziału barw w sztukach plastycznych. Dziś powstały prace pt. Miasto nocą z wykorzystaniem barw zimnych i złamanych. Zapraszamy do galerii.

Klasa 5 chcąc radośnie uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięła udział w grze edukacyjnej "Droga do Niepodległości". Zabawa polegała na odnalezieniu w różnych miejscach w szkole poszczególnych etapów odzyskiwania niepodległości i wykonania wyznaczonych zadań. Uczniowie m.in. odgadywali tytuły pieśni patriotycznych, dopasowywali tytuły obrazów lub nazwiska postaci historycznych do obrazków, odpowiadali na pytania, zakładali opatrunki oraz nieśli nosze.

Słomki i kubki. Właśnie takie przedmioty są niezbędne do wspaniałej zabawy i jednoczesnej nauki gramatyki języka angielskiego. A na zdjęciach prezentujemy fragment takiej lekcji angielskiego w klasie 4.

Podczas warsztatów uczniowie z klasy II i III wykorzystywali technikę stosowaną w muzykoterapii – songwriting. Warsztaty mały za zadanie stworzenie z grupy zespołu instrumentalno-wokalnego. Improwizacje pobudzają kreatywność uczestników natomiast wspólne muzykowanie pozwoliło zintegrować grupę, gdyż nic tak nie łączy jak wspólne i zespołowe tworzenie czegoś, w tym przypadku prostych form rytmiczno-melodycznych.

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najdłuższy szal dla Pani Jesieni. Dzieci bardzo się zaangażowały i powstały piękne szale:-) Każda grupa odebrała dziś nagrodę, a Pani Jesieni już nie straszne żadne mrozy;-) Gratulujemy:-)

Nasze przedszkolaki wybrały się do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Tam poznały zwierzęta mieszkające w lesie i nie tylko ;-) Oraz mogły zobaczyć jak wygląda las jesienią. Na koniec każdy posilił się kiełbaską z ogniska:-)

Więcej...

Dzisiaj jest

wtorek,
11 grudnia 2018

(345. dzień roku)

Siostra Julia OP

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Zegar

Polityka