Co to jest DCE - Dominikańskie Centrum Edukacyjne

Dominikańskie Centrum Edukacyjne tworzą dwie placówki:

Katolickie Niepubliczne Przedszkole Sióstr Dominikanek

Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Dominikanek.

Organem prowadzącym Przedszkole i Szkołę jest Rektorat Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p. w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Rycerskiej 3 reprezentowany przez każdorazowego Rektora.

Organem sprawującym Nadzór Pedagogiczne jest  Łódzki Kurator Oświaty.

Przedszkole i Szkoła są placówkami katolickimi, dwujęzycznymi, realizują cele i zadania okreslone w Ustawie o Systemie Oświaty dotyczące placówek niepublicznych. Mają także obowiązek realizowania Podstawy Programowej odpowiedniej dla Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Wychowanie w przedszkolu i Szkole opiera się na chrześcijańskiej koncepcji osoby ludzkiej, głoszonej przez Kościół Katolicki uwzględniając również duchowość dominikańską oraz szlachetne tradycjie wychowawcze rodziny polskiej.

Placówki te rozpoczeły swoją działalność w Piotrkowie Trybunalskim od 1 września 2013 r.

Obecnie w przedszkolu prowadzimy cztery grupy; 2,5 - 3 latków, 4 latków, 5 latków i 6 latków.

W Szkole powoli rośniemy, obecnie jest kl I, kl II i kl III w przyszłym roku szkolnym rozpoczniemy kl. IV itd. aż do kl VIII.

W Przedszkolu i Szkole pracuje dobrze przygotowana i wykwalifikowana Kadra Pedagogiczna - Sióstr Dominikanek i Pracowników Świeckich.

Klasy szkolne i sale przedszkolne są przestrzenne, kolorowe i bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i multimedialne.

Atrakcyjna oferta zajęć dodatkowych i językowych w ramach czesnego.

Godziny Otwarcia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 17.00