dni otwarte

dzien dziecka

8 października uczniowie klas I, II,III wybrali się do Moku na przedstawienie ekologiczne pt "Wywrócona bajka o Kapturku". Spektakl poświęcony był zagadnieniom z dziedziny ekologii. W sposób żartobliwy aktorzy przypomnieli wszystkim o dbaniu o nasze lasy a tym samym o dbaniu o naszą piękną Ziemię.

Nasze przedszkolaki brały udział w audycji muzycznej. Tym razem Pan Maciej wraz z gośćmi przybliżyli nam kulturę cygańską:-) (GALERIA)

Nasze dzieciaki z "0" i szkoły miały okazję spotkać się w bibliotece z autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Pisarka wprowadziła dzieci w tajniki swojej pracy przygody z książką. Były również zagadki i zabawy,a na koniec powstał piękny rysunek bajkowego ślimaka 🙂 (GALERIA)

3 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano IV Dzień Głośnego Czytania Biblii. – I Księga Samuela. W ramach akcji nie tylko na głos czytano Pismo święte, można było również zobaczyć prace konkursowe dzieci i młodzieży, które interpretowały Biblię nt;” Zjednoczone Królestwo Izraela” oraz przedstawienie o walce Dawida z Goliatem przygotowane przez uczniów naszej Szkoły oraz młodzieży z ZSP nr 5 i rodziców pod kierunkiem s. Sebastiany..

Pierwsze miejsce w konkurise plastycznym zdobyła - Aniela Kwiatkowska - z "0", oraz Paweł Łęgocki z klasy I. Gratulujemy!

Galeria   Multimedia

W dn. 2.10.18 r. klasa 5 wybrała się na wycieczkę do Wolborza. Najpierw zwiedziliśmy Pałac Biskupów Kujawskich wraz z zabytkowym parkiem. To właśnie tam czekała na nas niespodzianka - biwak przygotowany przez mamę Zuzy. Następnie udaliśmy się do Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej. Mogliśmy nie tylko przymierzyć stare chełmy i czapki, lecz także wsiąść do samochodu strażackiego i użyć prawdziwej pompy strażackiej. Udaliśmy się jeszcze na Stary Rynek, a następnie do Stada Ogierów w Bogusławicach, gdzie zobaczyliśmy stajnię i zabytkową powozownię. Na koniec - zjedliśmy smaczną pizzę. Już nie możemy się doczekać następnej wycieczki! (Galeria)

Język hiszpański w grupie 4-latków!

Dzieci z naszego Przedszkola brały udział w audycji muzycznej. W tym miesiącu poznaliśmy tańce i kulturę Hiszpanii :-) (Galeria)

W dn. 27.09.18 r. w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy 5 przygotowali pokaz strojów i tańców pochodzących z różnych krajów: z Japonii, Kongo, Hiszpanii, Polski, Turcji, Grecji i Rosji. Następnie każdy z występujących uczniów przywitał się w języku kraju, który reprezentował. W kolejnej części spotkania, uczniowie poznali ciekawostki na temat różnych krajów i języków oraz mogli pobawić się w łamańce językowe w języku francuskim. (Galeria)

W dniu 24-25. 09. 2018r. uczniowie z naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które zostały przeprowadzone w siedzibie OT NPK w Moszczenicy. Uczniowie poznali historię fotografii, podstawowe zasady fotografii, zastosowanie owych zasad w praktyce. Uczestniczyli w spacerze ekologicznym po Ogrodzie Dydaktycznym, gdzie mieli okazje zapoznać się z gatunkami roślin uprawnych, rolą sadów tradycyjnych, hodowlą konika polskiego oraz znaczeniem roślin i owadów w przyrodzie. (Galeria)

17 października 2018