Menu

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
1218346

Wyszukiwanie

Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek im. bł. s. Julii Rodzińskiej

oraz Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Dominikanek im. bł. s. Julii Rodzińskiej

dominikanka, 

 Wychowawca klasy I

Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną na Uniwersytecie Humanistyczno –Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego  w Piotrkowie Trybunalskim.Praca z dziećmi jest moją pasją. Daje mi ogromną satysfakcję i wiele radości. Podziwiam dziecięcą ciekawość świata, szczerość i spontaniczność. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. Każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe

Wychowawca klasy II

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą z pracą socjalną oraz edukację wczesnoszkolną (wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe)

Wychowawca klasy III

pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

DOMINIKANKA Z GITARĄ :-)

wychowawca klasy IV

Od 22 lat uczę języka polskiego. Każdy kolejny rok jest dla mnie przygodą. Wciąż lubię uczyć i wierzę, że warto. Najważniejsze jest dla mnie rozbudzanie w uczniach pasji i kształtowanie postaw pełnych szacunku.

 
 

Nauczyciel zajęć komputerowych i historii, wychowawca klasy V.

 Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczę historii, wiedzy o społeczeństwie i zajęć komputerowych.  Na co dzień pracuję z uczniami w wieku gimnazjalnym i szkoły podstawowej. W swojej pracy cenię zaangażowanie, pomysłowość, aktywność oraz chęć dalszego dokształcania się. Lekcje z dziećmi to dla mnie zarówno wielka radość jak i wspaniałe doświadczenie. Praca w Szkole Podstawowej Sióstr Domiikanek to dla mnie nowe wyzwanie.

Nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy VI.

Jestem magistrem filologii angielskiej. W wieku 13 lat, po odbyciu zagranicznej podróży, zapragnęłam związać moje życie właśnie z tym językiem. Przez wiele lat do tego dążyłam. Początkowo byłam tłumaczem, lecz swoje powołanie odkryłam dopiero w pracy dydaktycznej. Uczenie dzieci przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Każde zajęcia są wyjątkowe, od dzieci nieustannie uczę się czegoś nowego. Motorem do dalszej pracy są dla mnie ich postępy, zaangażowanie, zapał i entuzjazm.

Praca w Katolickiej Szkole Podstawowej Sióstr Dominikanek stanowi dla mnie radość także z powodu przebywania wśród osób, w życiu których Pan Bóg odgrywa bardzo ważną rolę.

Nauczyciel jzyka angielskiego w klasie I - II oraz w przedszkolu

Języka angielskiego uczę od 11 lat. Uwielbiam pracę z dziećmi,sprawia mi to wielką radość i spełnienie zawodowe, co przekłada się na efekty mojej pracy.

 

Nauczyciel języka hiszpańskiego

 Ukończyłam filologię romańska ze specjalizacją hiszpańską na Uniwersytecie Łódzkim. Od 16 lat czynnie pracuję jako nauczyciel języka francuskiego i hiszpańskiego ucząc dzieci małe, młodzież i dorosłych. Moja praca jest moją pasją i ciągłym wyzwaniem. W nauczaniu języka obcego cenię konsekwencję i systematyczność. W mojej pracy wykorzystuję najnowsze techniki nauczania oraz bezpośrednie metody nauczania ukierunkowane na komunikację. Uważam, że przełamanie strachu w mówieniu jest najważniejsze w nauce języka obcego.

Nauczycielka przyrody, biologii i geografii. 

Absolwentka UŁ, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska 

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika zdrowia z wychowaniem fizycznym, oraz studiów podyplomowych - edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. 

Nauczyciel wdżwr

W moim  życiu kieruje się słowami Św. Augustyna: " Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko  jest na właściwym miejscu".  Jestem dumna z tego, że mam możliwość pracować w szkole, w której dzieci wychowywane są w duchu chrześcijańskich wartości. Bardzo lubię swoją pracę, którą traktuję jako misję, co sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Staram się podążać za potrzebami dzieci, dawać im tyle ciepła i serdeczności ile potrzebują. Dziękuje Bogu  za to, że mam możliwość realizować swoje powołanie poprzez udzielanie  pomocy i wsparcia potrzebującym, a tym samym doświadczać miłości Bożej w każdym uśmiechu dziecka oraz w oczach rodziców cieszących się z postępów swoich pociech.

Wychowawca w świetlicy

 Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza.  Bóg w swej hojności obdarzył mnie zamiłowaniem do rzeczy artystycznych. Moją pasją są wszelkie prace plastyczne. Chętnie wykorzystuję to przy zajęciach z dziećmi, próbując w swych podopiecznych w ten sposób wzbudzić to zainteresowanie oraz zachęcić do pracy twórczej.

Mauczyciel matematyki i techniki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 15 lat pracuję jako nauczyciel matematyki i techniki. W swojej pracy najbardziej cenię zaangażowanie uczniów oraz ich entuzjazm.

nauczyciel religii

Katechizuję dzieci w naszej szkole i w przedszkolu oraz młodzież w Szkole Ekonomicznej. Prowadzę także zajęcia robótek ręcznych. Praca z dziećmi i młodzieżą jest moją pasją.

nauczyciel, wychowawca grupy Owieczki

 Jestem absolwentką studiów II stopnia WSSMiA w Warszawie na kierunku politologicznym oraz pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a obecnie studentką II stopnia edukacji publicznej również w Warszawie. Moim marzeniem zawsze było aby pracować z dziećmi i dziękuję panu Bogu za to, że moje marzenie się spełniło. Uwielbiam i bardzo kocham dzieci dlatego każda chwila spędzona z nimi daje mi ogromną satysfakcję. Moim pragnieniem jest w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość i wrażliwość. Motto jakim się kieruję w życiu to: „Dzieci potrzebują ciepła i wielkiej miłości żeby być ludźmi”(P.Bosmans)

Asystent nauczyciela w grupie ANIOŁKI

nauczyciel, wychowawca grupy Aniołki

Ukończyłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunku edukacja wczesnoszkolna - wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Jestem także absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Piotrkowie Tryb. gdzie ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. W pracy z dziećmi kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem.

nauczyciel, wychowawca grupy Gwiazdeczki
 
Jestem absolwentką kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Ważne jest dla mnie niesienie pomocy, wspierania w trudnych sytuacjach.
 
Niesamowite jest to, iż tak naprawdę dziecko jest dla nas doskonałym nauczycielem, motywatorem do dalszego rozwoju, pracy nad sobą. Możemy się od nich wiele nauczyć, chociażby zachwycania się z każdej najmniejszej rzeczy, spontaniczności, radości, miłości, czy wrażliwości. Ciekawe są otaczającego ich świata, otwarte na nowe rzeczy.
 
.

nauczyciel, wychowawca grupy Iskierki

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.Wychowywałam się w rodzinie wielodzietnej i właśnie tam zdobywałam doświadczenie w opiece nad dziećmi. Miłość do dzieci i chęć pracy z nimi wyniosłam z domu. Obecnie mam zaszczyt pracować z najmłodszą grupą – Iskierkami. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, a także swego rodzaju misja, gdyż najmłodsi potrzebują najwięcej uwagi i zaangażowania. Jestem szczególnie wdzięczna Bogu, że jest mi dane wspomagać w rozwoju te maleństwa, obserwować ich postępy, po prostu widzieć jak rosną. W swej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci. Pragnę przekazywać im cenne wartości moralne i chrześcijańskie oraz pomóc rodzicom w ich wychowaniu na wspaniałych ludzi.

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na co dzień pracuję jako Animator Orlika, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu wychowania fizycznego. Jako trener udzielam się w szkółce piłkarskiej szkoląc miejscowych adeptów piłki nożnej. Ukończyłem kursy trenerskie a także staram się uczestniczyć w konferencjach i szkoleniach z dziedziny piłki nożnej. Ponadto sam uprawiam sporty takie jak piłka nożna, pływanie czy siatkówka oraz na bieżąco śledzę wydarzenia sportowe. Z entuzjazmem podchodzę do możliwości prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą.

 

 

 

Dzisiaj jest

piątek,
14 sierpnia 2020

(227. dzień roku)

Siostra Julia OP

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

Zegar

Polityka