Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek im. bł. s. Julii Rodzińskiej

oraz Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Sióstr Dominikanek im. bł. s. Julii Rodzińskiej

dominikanka,

S. Idalia Krystyna Szołdra- wicedyrektor, wychowawca klasy IV

nauczyciel religii

Katechizuję dzieci w naszej szkole i w przedszkolu.

S. mgr Rozanna Justyna Śliwińska- wychowawca klasy 1a

S. mgr Catharina nauczyciel języka angielskiego i francuskiego

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Posiadam kompetencje polonistyczne,
logopedyczne oraz w zakresie oligofrenopedagogiki z terapią. Mam nadzieję, że
nauczając języka ojczystego, przyczyniam się do wychowania młodego pokolenia
w duchu najwyższych wartości.

Wychowawca klasy II

Jestem nauczycielem współorganizującym kształcenie dwóch uczniów w klasie V. Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: pedagogika wychowania przedszkolnego z elementami logopedii, edukacja wczesnoszkolna. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rewalidacji osób z autyzmem, zespołem Aspergera oraz w zakresie edukacji  i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Postrzegam ucznia jako całość i zachęcam go do rozwijania swojego niepowtarzalnego potencjału, indywidualnych talentów oraz mocnych stron, budując jego pewność siebie i poczucie własnej wartości. „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze” „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę” (B. Cage)

Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika terapeutyczna z gimnastyką korekcyjno – kompensacyjną. Ukończyłam również studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W swojej pracy kieruje się zasadą, że dobre relacje są podłożem do edukacyjnych sukcesów. Bardzo cenię sobie czas aktywnie spędzony z rodziną.

Wychowawca klasy III

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą z pracą socjalną oraz edukację wczesnoszkolną (wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe)

wychowawca klasy VIII

Od 24 lat uczę języka polskiego. Każdy kolejny rok jest dla mnie przygodą. Wciąż lubię uczyć i wierzę, że warto. Najważniejsze jest dla mnie rozbudzanie w uczniach pasji i kształtowanie postaw pełnych szacunku.

Nauczyciel języka angielskiego

Języka angielskiego uczę od 11 lat. Uwielbiam pracę z dziećmi, sprawia mi to wielką radość i spełnienie zawodowe, co przekłada się na efekty mojej pracy.

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Ukończyłam filologię romańska ze specjalizacją hiszpańską na Uniwersytecie Łódzkim. Od 16 lat czynnie pracuję jako nauczyciel języka francuskiego i hiszpańskiego ucząc dzieci małe, młodzież i dorosłych. Moja praca jest moją pasją i ciągłym wyzwaniem. W nauczaniu języka obcego cenię konsekwencję i systematyczność. W mojej pracy wykorzystuję najnowsze techniki nauczania oraz bezpośrednie metody nauczania ukierunkowane na komunikację. Uważam, że przełamanie strachu w mówieniu jest najważniejsze w nauce języka obcego.

Nauczyciel wychowania fizycznego

Wychowawca w świetlicy

Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza.  Bóg w swej hojności obdarzył mnie zamiłowaniem do rzeczy artystycznych. Moją pasją są wszelkie prace plastyczne. Chętnie wykorzystuję to przy zajęciach z dziećmi, próbując w swych podopiecznych w ten sposób wzbudzić to zainteresowanie oraz zachęcić do pracy twórczej.

nauczyciel, wychowawca klasy 1a

Ukończyłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunku edukacja wczesnoszkolna - wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Jestem także absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Piotrkowie Tryb. gdzie ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności pedagogika opiekuńczo - wychowawcza.

nauczyciel, wychowawca grupy Gwiazdeczki

Jestem absolwentką kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Ważne jest dla mnie niesienie pomocy, wspierania w trudnych sytuacjach.

Niesamowite jest to, iż tak naprawdę dziecko jest dla nas doskonałym nauczycielem, motywatorem do dalszego rozwoju, pracy nad sobą. Możemy się od nich wiele nauczyć, chociażby zachwycania się z każdej najmniejszej rzeczy, spontaniczności, radości, miłości, czy wrażliwości. Ciekawe są otaczającego ich świata, otwarte na nowe rzeczy.

.

nauczyciel, wychowawca grupy Iskierki

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.Wychowywałam się w rodzinie wielodzietnej i właśnie tam zdobywałam doświadczenie w opiece nad dziećmi. Miłość do dzieci i chęć pracy z nimi wyniosłam z domu. Obecnie mam zaszczyt pracować z najmłodszą grupą – Iskierkami. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, a także swego rodzaju misja, gdyż najmłodsi potrzebują najwięcej uwagi i zaangażowania. Jestem szczególnie wdzięczna Bogu, że jest mi dane wspomagać w rozwoju te maleństwa, obserwować ich postępy, po prostu widzieć jak rosną. W swej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci. Pragnę przekazywać im cenne wartości moralne i chrześcijańskie oraz pomóc rodzicom w ich wychowaniu na wspaniałych ludzi.