dni otwarte

swietlica

dzien dziecka

Licznik

Liczba wyświetleń:
658472

Wyszukiwanie

s. Andrea Magda Krsyna OP

Dyrektor Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego

(Szkoły Podstawowej i Przedszkola)

dominikanka, 

p. mgr Maryla Błońska

polonistka, logopeda, wychowawca kl. IV

Ukończyłam filologię polską z edytorstwem i kodami komunikacji społecznej na UŁ. Podstawowe studia uzupełniłam o specjalizację nauczycielską, a po kilku latach o studia podyplomowe z logopedii, również na UŁ. Pracowałam jako korektor i redaktor, doskonaląc swój warsztat językoznawczy, jednocześnie dokształcając się na licznych kursach związanych z edukacją, terapią i wspomaganiem rozwoju dzieci.

W szkole uczę od kilku lat. Praca daje mi wiele satysfakcji, którą staram się przełożyć na przyjazną atmosferę. Metody i styl prowadzenia zajęć dostosowuję do potrzeb grupy. Cieszy mnie kreatywność moich uczniów i zaangażowanie. Wymagam jednak dyscypliny i sumienności.

Jako językoznawca skupiam się na konkretnych umiejętnościach — ortografii, właściwym formułowaniu myśli, czytaniu ze zrozumieniem, posługiwaniu się bogatym słownictwem. Jako terapeuta zajmuję się nie tylko wadami wymowy, ale i zaburzeniami typu dyslektycznego, afatycznego oraz pochodzenia neurologicznego. Interesuję się możliwościami rozwojowymi dziecka i odpowiednim ich stymulowaniem w ujęciu neurobiologii.

Szkoła Katolicka to dla mnie miejsca, w którym pasja łączy się z wartościami najcenniejszymi dla każdego człowieka. Deklaracja wiary nauczycieli i wychowawców to najlepszy przykład życia dla młodego pokolenia.

p. mgr Marta Kiljan

nauczyciel, wychowawca klasy III

        Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na UJK oraz pedagogiki w zakresie opieki i terapii pedagogicznej UŁ. Doświadczenie zdobywałam na praktykach w przedszkolach, szkołach podstawowych i poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Jestem nauczycielem kontraktowym. Swoje kwalifikacje wciąż podnoszę na kursach i szkoleniach specjalistycznych. Bycie nauczycielką to spełnienie dziecięcych marzeń. W pracy z najmłodszymi szczególnie ważne jest dla mnie dbanie o atmosferę poczucia akceptacji i zaufania. Zależy mi także na skutecznej współpracy z rodzicami. Moim zdaniem tylko zaangażowanie nas wszystkich może prowadzić do efektywnej edukacji wychowanków, a w następstwie przygotuje dzieci do życia w społeczeństwie. Cieszę się, że współpracując w zacnym gronie mogę wychowywać dzieci w duchu chrześcijańskich wartości.

p. mgr Krystyna Małota

nauczyciel, wychowawca klasy II.

 

nauczycirl dyplomowany z długoletnim stażem pedagogicznym. Bardzo lubie prace z dziećmi w wieku szkolnym. Jestem pomocna, oddana, uczciwa, wesoła, W mojej klasie panuje zawsze ład i porządek, tego wymagam od siebie i innych. Moja klasa, to mój dom - dbam o nią! - motto dla mnie i moich uczniów
.Wolny czas poświęcm rodzinie, pracy w ogródku.

Pracę w Katolickiej Szkole Podtswowej podjełam z nieusatającej pasji - jaką jest EDUKACJA.

s. mgr Zuzanna Ewelina Gabiga OP

Wychowawca klasy I

pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

DOMINIKANKA Z GITARĄ :-)

p. mgr Agata Wdowiak

nauczyciel języja angielskiego, 

 

filolog magister, nauczyciel mianowany z doświadczeniem w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczę języka angielskiego od 2003 roku. W nauczaniu dzieci stawiam na komunikację i ciągłe utrwalanie słownictwa. Dążę do osiągnięcia swoich celów edukacyjnych poprzez zabawę i pozytywne wzmocnienie. Doceniam starania moich ‘małych, dużych’ uczniów, wspieram mniej zdolnych językowo dobrym słowem. Promuję wśród uczniów takie wartości jak wzajemny szacunek, pomoc innym i wyrozumiałość

p. mgr Ewa Kaczmarek

Nauczyciel języka hiszpańskiego


Ukończyłam filologię romańska ze specjalizacją hiszpańską na Uniwersytecie Łódzkim. Od 16 lat czynnie pracuję jako nauczyciel języka francuskiego i hiszpańskiego ucząc dzieci małe, młodzież i dorosłych. Moja praca jest moją pasją i ciągłym wyzwaniem. W nauczaniu języka obcego cenię konsekwencję i systematyczność. W mojej pracy wykorzystuję najnowsze techniki nauczania oraz bezpośrednie metody nauczania ukierunkowane na komunikację. Uważam, że przełamanie strachu w mówieniu jest najważniejsze w nauce języka obcego.


p. mgr Karol Baryła

Nauczyciel zajęć komputerowych i historii.

 Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczę historii, wiedzy o społeczeństwie i zajęć komputerowych.  Na co dzień pracuję z uczniami w wieku gimnazjalnym i szkoły podstawowej. W swojej pracy cenię zaangażowanie, pomysłowość, aktywność oraz chęć dalszego dokształcania się. Lekcje z dziećmi to dla mnie zarówno wielka radość jak i wspaniałe doświadczenie. Praca w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym to dla mnie nowe wyzwanie.

S. mgr Sebastiana Wiesława Zubel OP

nauczyciel religii

Katechizuję młodzież w Szkole Ekonomicznej oraz dzieci w naszej szkole i w przedszkolu. Prowadzę także zajęcia robótek ręcznych. Praca z młodzieżą i dziećmi jest moją pasją.

p. mgr Elżbieta Major

nauczyciel wychowania fizycznego

„W wychowaniu chodzi o to
ażeby człowiek stawał się

coraz bardziej człowiekiem.”

                        Jan Paweł II

Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim, na kierunku pedagogika zdrowia za wychowaniem fizycznym, oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Przez kilka lat pracowałam jako instruktor Szkoły Tańca „JAST”, z ramienia której prowadziłam zajęcia taneczne w kilkunastu placówkach przedszkolnych w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tuszynie.

W Dominikańskim Centrum Edukacyjnym pracuję, jako nauczyciel wychowania fizycznego i prowadzę zajęcia związane z ruchem (wychowanie fizyczne, gimnastykę korekcyjną i zajęcia muzyczno-ruchowe).

Mam nadzieję, że uda mi się przez swoje zajęcia zachęcić dzieci do większej aktywności fizycznej, że odnajdą swoją ulubioną formę ruchu.

Prywatnie jestem mamą Magdy (9 lat) i Janka (1 rok).

p. mgr Monika Madej

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem filologii angielskiej. W wieku 13 lat, po odbyciu zagranicznej podróży, zapragnęłam związać moje życie właśnie z tym językiem. Przez wiele lat do tego dążyłam. Początkowo byłam tłumaczem, lecz swoje powołanie odkryłam dopiero w pracy dydaktycznej. Uczenie dzieci przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Każde zajęcia są wyjątkowe, od dzieci nieustannie uczę się czegoś nowego. Motorem do dalszej pracy są dla mnie ich postępy, zaangażowanie, zapał i entuzjazm.

Praca w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym stanowi dla mnie radość także z powodu przebywania wśród osób, w życiu których Pan Bóg odgrywa bardzo ważną rolę.

p. mgr Joanna Mikołajewska

nauczyciel, wychowawca grupy Promyczki Radości

 

Jestem absolwentką studiów II stopnia WSSMiA w Warszawie na kierunku politologicznym oraz pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a obecnie studentką II stopnia edukacji publicznej również w Warszawie.

Moim marzeniem zawsze było aby pracować z dziećmi i dziękuję panu Bogu za to, że moje marzenie się spełniło. Uwielbiam i bardzo kocham dzieci dlatego każda chwila spędzona z nimi daje mi ogromną satysfakcję. Moim pragnieniem jest w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość i wrażliwość.

Motto jakim się kieruję w życiu to:

„Dzieci potrzebują ciepła i wielkiej miłości żeby być ludźmi”(P.Bosmans)

p. mgr Anna Drożdżal

nauczyciel, wychowawca grupy Owieczki Dobrego Pasterza

Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem pracy w szkole podstawowej i w przedszkolu. Pracując z dziećmi zawsze starałam się wspierać  uczniów w rozwoju,  kształtować w nich  postawę moralną i chrześcijańską.  Praca z dziećmi, przebywanie wśród nich i obserwowanie ich rozwoju  przynosi mi wiele satysfakcji.  Moim mottem zawodowym są słowa świętego Jana Bosko: „Wychowanie jest sprawą serca”.

Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek w wieku szkolnym, z którymi bardzo lubię aktywnie spędzać wolny czas, poznawać nowe miejsca i ludzi. 

 

p. mgr Paulina Laszczyk

nauczyciel, wychowawca grupy Iskierki

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.

Wychowywałam się w rodzinie wielodzietnej i właśnie tam zdobywałam doświadczenie w opiece nad dziećmi. Miłość do dzieci i chęć pracy z nimi wyniosłam z domu. Obecnie mam zaszczyt pracować z najmłodszą grupą – Iskierkami. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, a także swego rodzaju misja, gdyż najmłodsi potrzebują najwięcej uwagi i zaangażowania. Jestem szczególnie wdzięczna Bogu, że jest mi dane wspomagać w rozwoju te maleństwa, obserwować ich postępy, po prostu widzieć jak rosną. W swej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci. Pragnę przekazywać im cenne wartości moralne i chrześcijańskie oraz pomóc rodzicom w ich wychowaniu na wspaniałych ludzi.

p. mgr Anna Roszkowska

nauczyciel, wychowawca grupy Promyki Dobra

Jestem absolwentką kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Ważne jest dla mnie niesienie pomocy, wspierania w trudnych sytuacjach.

Niesamowite jest to, iż tak naprawdę dziecko jest dla nas doskonałym nauczycielem, motywatorem do dalszego rozwoju, pracy nad sobą. Możemy się od nich wiele nauczyć, chociażby zachwycania się z każdej najmniejszej rzeczy, spontaniczności, radości, miłości, czy wrażliwości. Ciekawe są otaczającego ich świata, otwarte na nowe rzeczy.

Dlatego też praca z nimi daje mnóstwo satysfakcji, radości. Pozwala ciągle się rozwijać, zdobywać wiedzę, na chwile zatrzymać się, spojrzeć na świat ich oczami. Każde dziecko jest indywidualnością, słuchać a nie tylko słyszeć, być otwartym na jego potrzeby.

Jak to mądrze powiedział Phil Bosmans „Dziecko jest cudem, jedynym, wyjątkowym  i niepowtarzalnym”.

s. Blanka Sylwia Szymańska

Asystent nauczyciela w grupie PROMYKI DOBRA

p. mgr Anna Janas

Pomoc nauczyciela, wychowawca w świetlicy

 

Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. 

Bóg w swej hojności obdarzył mnie zamiłowaniem do rzeczy artystycznych.

Moją pasją są wszelkie prace plastyczne. Chętnie wykorzystuję to przy zajęciach z dziećmi, próbując w swych podopiecznych w ten sposób wzbudzić to zainteresowanie oraz zachęcić do pracy twórczej.

Dzisiaj jest

wtorek,
21 sierpnia 2018

(233. dzień roku)

Siostra Julia OP

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Zegar

Polityka