s. Andrea Magda Krsyna OP

Dyrektor Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego

(Szkoły Podstawowej i Przedszkola)

dominikanka, 

p. mgr Maryla Błońska

polonistka, logopeda, wychowawca kl. IV

Ukończyłam filologię polską z edytorstwem i kodami komunikacji społecznej na UŁ. Podstawowe studia uzupełniłam o specjalizację nauczycielską, a po kilku latach o studia podyplomowe z logopedii, również na UŁ. Pracowałam jako korektor i redaktor, doskonaląc swój warsztat językoznawczy, jednocześnie dokształcając się na licznych kursach związanych z edukacją, terapią i wspomaganiem rozwoju dzieci.

W szkole uczę od kilku lat. Praca daje mi wiele satysfakcji, którą staram się przełożyć na przyjazną atmosferę. Metody i styl prowadzenia zajęć dostosowuję do potrzeb grupy. Cieszy mnie kreatywność moich uczniów i zaangażowanie. Wymagam jednak dyscypliny i sumienności.

Jako językoznawca skupiam się na konkretnych umiejętnościach — ortografii, właściwym formułowaniu myśli, czytaniu ze zrozumieniem, posługiwaniu się bogatym słownictwem. Jako terapeuta zajmuję się nie tylko wadami wymowy, ale i zaburzeniami typu dyslektycznego, afatycznego oraz pochodzenia neurologicznego. Interesuję się możliwościami rozwojowymi dziecka i odpowiednim ich stymulowaniem w ujęciu neurobiologii.

Szkoła Katolicka to dla mnie miejsca, w którym pasja łączy się z wartościami najcenniejszymi dla każdego człowieka. Deklaracja wiary nauczycieli i wychowawców to najlepszy przykład życia dla młodego pokolenia.

p. mgr Marta Kiljan

nauczyciel, wychowawca klasy III

        Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na UJK oraz pedagogiki w zakresie opieki i terapii pedagogicznej UŁ. Doświadczenie zdobywałam na praktykach w przedszkolach, szkołach podstawowych i poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Jestem nauczycielem kontraktowym. Swoje kwalifikacje wciąż podnoszę na kursach i szkoleniach specjalistycznych. Bycie nauczycielką to spełnienie dziecięcych marzeń. W pracy z najmłodszymi szczególnie ważne jest dla mnie dbanie o atmosferę poczucia akceptacji i zaufania. Zależy mi także na skutecznej współpracy z rodzicami. Moim zdaniem tylko zaangażowanie nas wszystkich może prowadzić do efektywnej edukacji wychowanków, a w następstwie przygotuje dzieci do życia w społeczeństwie. Cieszę się, że współpracując w zacnym gronie mogę wychowywać dzieci w duchu chrześcijańskich wartości.

p. mgr Krystyna Małota

nauczyciel, wychowawca klasy II.

 

nauczycirl dyplomowany z długoletnim stażem pedagogicznym. Bardzo lubie prace z dziećmi w wieku szkolnym. Jestem pomocna, oddana, uczciwa, wesoła, W mojej klasie panuje zawsze ład i porządek, tego wymagam od siebie i innych. Moja klasa, to mój dom - dbam o nią! - motto dla mnie i moich uczniów
.Wolny czas poświęcm rodzinie, pracy w ogródku.

Pracę w Katolickiej Szkole Podtswowej podjełam z nieusatającej pasji - jaką jest EDUKACJA.

s. mgr Zuzanna Ewelina Gabiga OP

Wychowawca klasy I

pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

DOMINIKANKA Z GITARĄ :-)

p. mgr Agata Wdowiak

nauczyciel języja angielskiego, 

 

filolog magister, nauczyciel mianowany z doświadczeniem w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczę języka angielskiego od 2003 roku. W nauczaniu dzieci stawiam na komunikację i ciągłe utrwalanie słownictwa. Dążę do osiągnięcia swoich celów edukacyjnych poprzez zabawę i pozytywne wzmocnienie. Doceniam starania moich ‘małych, dużych’ uczniów, wspieram mniej zdolnych językowo dobrym słowem. Promuję wśród uczniów takie wartości jak wzajemny szacunek, pomoc innym i wyrozumiałość

p. mgr Ewa Kaczmarek

Nauczyciel języka hiszpańskiego


Ukończyłam filologię romańska ze specjalizacją hiszpańską na Uniwersytecie Łódzkim. Od 16 lat czynnie pracuję jako nauczyciel języka francuskiego i hiszpańskiego ucząc dzieci małe, młodzież i dorosłych. Moja praca jest moją pasją i ciągłym wyzwaniem. W nauczaniu języka obcego cenię konsekwencję i systematyczność. W mojej pracy wykorzystuję najnowsze techniki nauczania oraz bezpośrednie metody nauczania ukierunkowane na komunikację. Uważam, że przełamanie strachu w mówieniu jest najważniejsze w nauce języka obcego.


p. mgr Karol Baryła

Nauczyciel zajęć komputerowych i historii.

 Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczę historii, wiedzy o społeczeństwie i zajęć komputerowych.  Na co dzień pracuję z uczniami w wieku gimnazjalnym i szkoły podstawowej. W swojej pracy cenię zaangażowanie, pomysłowość, aktywność oraz chęć dalszego dokształcania się. Lekcje z dziećmi to dla mnie zarówno wielka radość jak i wspaniałe doświadczenie. Praca w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym to dla mnie nowe wyzwanie.

S. mgr Sebastiana Wiesława Zubel OP

nauczyciel religii

Katechizuję młodzież w Szkole Ekonomicznej oraz dzieci w naszej szkole i w przedszkolu. Prowadzę także zajęcia robótek ręcznych. Praca z młodzieżą i dziećmi jest moją pasją.

p. mgr Elżbieta Major

nauczyciel wychowania fizycznego

„W wychowaniu chodzi o to
ażeby człowiek stawał się

coraz bardziej człowiekiem.”

                        Jan Paweł II

Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim, na kierunku pedagogika zdrowia za wychowaniem fizycznym, oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Przez kilka lat pracowałam jako instruktor Szkoły Tańca „JAST”, z ramienia której prowadziłam zajęcia taneczne w kilkunastu placówkach przedszkolnych w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tuszynie.

W Dominikańskim Centrum Edukacyjnym pracuję, jako nauczyciel wychowania fizycznego i prowadzę zajęcia związane z ruchem (wychowanie fizyczne, gimnastykę korekcyjną i zajęcia muzyczno-ruchowe).

Mam nadzieję, że uda mi się przez swoje zajęcia zachęcić dzieci do większej aktywności fizycznej, że odnajdą swoją ulubioną formę ruchu.

Prywatnie jestem mamą Magdy (9 lat) i Janka (1 rok).

p. mgr Monika Madej

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem filologii angielskiej. W wieku 13 lat, po odbyciu zagranicznej podróży, zapragnęłam związać moje życie właśnie z tym językiem. Przez wiele lat do tego dążyłam. Początkowo byłam tłumaczem, lecz swoje powołanie odkryłam dopiero w pracy dydaktycznej. Uczenie dzieci przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Każde zajęcia są wyjątkowe, od dzieci nieustannie uczę się czegoś nowego. Motorem do dalszej pracy są dla mnie ich postępy, zaangażowanie, zapał i entuzjazm.

Praca w Dominikańskim Centrum Edukacyjnym stanowi dla mnie radość także z powodu przebywania wśród osób, w życiu których Pan Bóg odgrywa bardzo ważną rolę.

p. mgr Joanna Mikołajewska

nauczyciel, wychowawca grupy Promyczki Radości

 

Jestem absolwentką studiów II stopnia WSSMiA w Warszawie na kierunku politologicznym oraz pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a obecnie studentką II stopnia edukacji publicznej również w Warszawie.

Moim marzeniem zawsze było aby pracować z dziećmi i dziękuję panu Bogu za to, że moje marzenie się spełniło. Uwielbiam i bardzo kocham dzieci dlatego każda chwila spędzona z nimi daje mi ogromną satysfakcję. Moim pragnieniem jest w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi oraz spostrzegawczość i wrażliwość.

Motto jakim się kieruję w życiu to:

„Dzieci potrzebują ciepła i wielkiej miłości żeby być ludźmi”(P.Bosmans)

p. mgr Anna Drożdżal

nauczyciel, wychowawca grupy Owieczki Dobrego Pasterza

Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem pracy w szkole podstawowej i w przedszkolu. Pracując z dziećmi zawsze starałam się wspierać  uczniów w rozwoju,  kształtować w nich  postawę moralną i chrześcijańską.  Praca z dziećmi, przebywanie wśród nich i obserwowanie ich rozwoju  przynosi mi wiele satysfakcji.  Moim mottem zawodowym są słowa świętego Jana Bosko: „Wychowanie jest sprawą serca”.

Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek w wieku szkolnym, z którymi bardzo lubię aktywnie spędzać wolny czas, poznawać nowe miejsca i ludzi. 

 

p. mgr Paulina Laszczyk

nauczyciel, wychowawca grupy Iskierki

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.

Wychowywałam się w rodzinie wielodzietnej i właśnie tam zdobywałam doświadczenie w opiece nad dziećmi. Miłość do dzieci i chęć pracy z nimi wyniosłam z domu. Obecnie mam zaszczyt pracować z najmłodszą grupą – Iskierkami. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, a także swego rodzaju misja, gdyż najmłodsi potrzebują najwięcej uwagi i zaangażowania. Jestem szczególnie wdzięczna Bogu, że jest mi dane wspomagać w rozwoju te maleństwa, obserwować ich postępy, po prostu widzieć jak rosną. W swej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci. Pragnę przekazywać im cenne wartości moralne i chrześcijańskie oraz pomóc rodzicom w ich wychowaniu na wspaniałych ludzi.

p. mgr Anna Roszkowska

nauczyciel, wychowawca grupy Promyki Dobra

Jestem absolwentką kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Ważne jest dla mnie niesienie pomocy, wspierania w trudnych sytuacjach.

Niesamowite jest to, iż tak naprawdę dziecko jest dla nas doskonałym nauczycielem, motywatorem do dalszego rozwoju, pracy nad sobą. Możemy się od nich wiele nauczyć, chociażby zachwycania się z każdej najmniejszej rzeczy, spontaniczności, radości, miłości, czy wrażliwości. Ciekawe są otaczającego ich świata, otwarte na nowe rzeczy.

Dlatego też praca z nimi daje mnóstwo satysfakcji, radości. Pozwala ciągle się rozwijać, zdobywać wiedzę, na chwile zatrzymać się, spojrzeć na świat ich oczami. Każde dziecko jest indywidualnością, słuchać a nie tylko słyszeć, być otwartym na jego potrzeby.

Jak to mądrze powiedział Phil Bosmans „Dziecko jest cudem, jedynym, wyjątkowym  i niepowtarzalnym”.

s. Blanka Sylwia Szymańska

Asystent nauczyciela w grupie PROMYKI DOBRA

p. mgr Anna Janas

Pomoc nauczyciela, wychowawca w świetlicy

 

Jestem absolwentką studiów magisterskich o kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. 

Bóg w swej hojności obdarzył mnie zamiłowaniem do rzeczy artystycznych.

Moją pasją są wszelkie prace plastyczne. Chętnie wykorzystuję to przy zajęciach z dziećmi, próbując w swych podopiecznych w ten sposób wzbudzić to zainteresowanie oraz zachęcić do pracy twórczej.

Noc Biologów

Dzisiaj jest

piątek,
23 lutego 2018

(54. dzień roku)

Siostra Julia OP

Święta

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar