W dniu dzisiejszym, 12 czerwca 2014 roku, w sposób szczególny polecamy dobremu Bogu rozwój Dominikańskiego Centrum Edukacyjnego. Okazją do tego jest obchodzone po raz pierwszy Święto Patronalne dzieła edukacyjnego. Za pośrednictwem bł. Siostry Julii, dominikanki i nauczycielki, uwielbiamy Boga za obfite dary minionego roku i prosimy o nieustanną opiekę nad nami. Od 1 września 2013 roku istnieje już dwuoddziałowe dwujęzyczne Przedszkole. Z nadzieją otwieramy się na powstające pierwsze klasy dwujęzycznej Szkoły Podstawowej, gdzie dzieci będą zdobywać wiedzę od 1 września 2014 roku. Dziś z radością uczestniczyliśmy w Eucharystii. Przed Mszą Świętą, dzięki pomysłowości i talentom Siostry Emmy, odwiedziła nas Siostra Julia i w obrazowy sposób opowiedziała historię swojego życia. Przy pomocy wychowawców, szczególnie zaś s. Idy, wzięliśmy czynny udział we Mszy Świętej. Zaś po Mszy Świętej świętowaliśmy przy słodyczach i lodach. Razem z nami modlili się dzisiaj goście: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej TOZP; Dyrekcja, wychowawcy i dzieci z Przedszkola Św. Jana Pawła II prowadzonego przez Siostry Służebniczki oraz wielu przyjaciół dzieła. Dziękujemy dzisiaj za tych, którzy to dzieło rozpoczęli, w nim pracowali i pracują a także za tych, którzy modlitwą, twórczymi pomysłami, a także materialnie je wspierają. Bądź uwielbiony Panie Boże Trójjedyny za dzieło, które z radością tworzymy!

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej