1913672

W dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonym przez panią Jankowską. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego trzcinowego ula. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy. Wszystkie dzieci degustowały też różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny